Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Nowy Windows w Twoim smartfonie

Od paru już lat jednym z najczęściej posiadanych i najbardziej pożądanych urządzeń multimedialnych są smartfony, czyli nic innego jak kieszonkowe urządzenia telefoniczne kompresujące w sobie funkcje telefonu komórkowego jak i również komputera kieszonkowego.

windows 8
Pierwsze smartfony zostały wyprodukowane w ostatniej dekadzie lat 90., a obecnie posiadają funkcje telefonu komórkowego, poczty elektronicznej, przeglądarki internetowej, pagera, GPS, jak również cyfrowego aparatu fotograficznego i kamery wideo.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeżeli chcesz uzyskać większą ilość informacji, odszukaj www (https://radius.info.pl/syreny-elektroniczne/), które zawiera nie mniej ciekawe dane.

Urządzenia te kontrolowane są za pomocą systemów operacyjnych pokrewnych do tych w komputerach. Najczęściej używane są: Android, Bada OS, Symbian, iOS, BlackBerry OS i Windows Phone. Wyjątkowo niedoceniany jest ostatni spośród nich, jednak mimo wielu liczby oponentów, w czasie ostatnich lat zyskuje coraz większe poparcie i w co poniektórych państwach osiągnął już aż 5-6% rynku.

W tym roku Microsoft udostępnił swój najnowszy produkt- system operacyjny Windows Phone 8. Oprogramowanie to jest niezwykle ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników smartfonów. Współpracuje ono z PC z Windows 8, Windows RT i konsolą Xbox 360 oraz usługami w chmurze SkyDrive. Dzięki kompatybilności użytkownik ma możliwość między innymi edytować dokumenty na telefonie i skończyć pracę na komputerze. Tak jak systemy znane już z urządzeń PC, Windows Phone 8 posiada kafelkowy panel sterowania. To całkowicie zmieni pisanie aplikacji na windows phone i ich wygląd.

Kolejne tematy

Postęp techniczny w pomiarach, czyli co teraz można stosować

licznik wagi
Szybki postęp technologiczny sprawił, że obecnie trafić można na naprawdę różnorodne gadżety. Jednocześnie nie wszystkie z nich to smartfony, za sprawą których z pomocą telefonu możemy też robić zdjęcia, słuchać muzyki czy sprawdzać elektroniczną skrzynkę pocztową. Wiele z nich usprawnia po prostu zwykłe funkcjonowanie. Wśród tych, które znajdują zastosowanie w określonych miejscach pracy, znajduje się waga elektroniczna o siłomierz.


windows 8 wygląd
Charakterystyczne są tak zwane „żywe kafelki” (ang. Live Tiles), przy użyciu których użytkownik ma możliwość dopasowania ekranu urządzenia do indywidualnych wymagań, umiejscawiając na nim na przykład kontakty, muzykę, gry. Do wyboru są trzy rozmiary i 20 kolorów kafelków. Najużyteczniejsze funkcje tego systemu operacyjnego to:

- Live Apps, czyli aplikacje dające możliwość dostępu do najnowszych informacji z ekranu startowego, przykładowo ofert na portalu zakupów grupowych, wpisów na Facebooku;

- Kącik Dziecięcy, czyli szczególna opcja, za pośrednictwem której umożliwisz swojemu dziecku dostęp jedynie do wyselekcjonowanych przez siebie aplikacji oraz funkcji;

Hybrydowe urządzenia z systemem Windows 8
- Pokoje – pozwalają na tworzenie grup z innymi użytkownikami Windows Phone 8, między innymi z rodziną, przyjaciółmi. Przy pomocy tej funkcji można rozmawiać na czacie, dzielić się dokumentami, zdjęciami;

- Licznik transferu – ogranicza wielkość pobieranych z sieci danych przez minimalizację zdjęć na stronach internetowych, wyświetla ile danych zużywa aplikacja, informuje o bliskim skończeniu się limitu. Niestety opcja występuje nie u wszystkich operatorów.

- Portfel i NFC – daje możliwość wykonywania płatności z pomocą modułu NFC (ang. near-field communications), zakładanie kart lojalnościowych, członkowskich.

- Skype – używając komunikatora posiadacze mogą wykonywać i odbierać połączenia jak w najzwyklejszym telefonie. Skype jest stale włączony i dostępny.

Biorąc pod uwagę szczegół, iż platforma Windows Phone 8, ze względu na swoją niewielką jak na razie popularność, nie jest przesycona dostępnymi aplikacjami (tak jak to ma miejsce w przypadku przykładowo Androida) wartym zbadania zagadnieniem jest projektowanie aplikacji mobilnych. Przez to każdy windows phone developer będzie tworzył wyłącznie na ten system. Interesujących się tym tematem zapraszam na stronę jojomobile, jest to firma tworząca aplikacje mobilne, gdzie możemy znaleźć dużo informacji, których tematyką jest między innymi projektowanie aplikacji na Windows 8.
Na podstawie: jojomobile.eu
Dodane przez: S.S.
21/07/29, 18:38