Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Zaplecze IT w Twojej firmie

W XXI wieku podstawą istnienia każdej działalności gospodarczej jest zaplecze technologiczne, którego jedną z podstawowych części stanowi jak najpłynniejsza możliwość używania łącza internetowego. Żeby było to stosunkowo tanie przy maksymalnej wydajności korzysta się z tak zwanych „switch’ów”. Ważny jest również wybór odpowiedniego serwera. Więcej na ten temat przeczytają Państwo w poniższym tekście.

Switch - czym jest i do czego służy???
Thomas-it

Switch to tak zwany przełącznik. Jest to urządzenie, które łączy oddzielne sieci LAN oraz zapewnia filtrowanie pakietów między nimi. Switch LAN posiada pewną ilość portów, z których każdy współpracuje z siecią Ethernet. Pomimo tego, że sposób łączenia kablami jest podobny do tego przy koncentratorach, to przełączniki są lepsze o tyle, iż poprawiają wydajność całej sieci (rozszerzają maksymalną pojemność sieci transmisji danych). W praktyce wygląda to tak, że na przykład, każdy koncentrator 10 Mb/s udostępni całe pasmo transmisyjne 10 Mb/s wszystkim podłączonym urządzeniom. Odpowiedni przełącznik udostępni takie pasmo każdemu z podłączonych urządzeń z osobna, co odczuwalnie zwiększy wydajność (każdy dostanie swoje 10 Mb/s). Dalsze poprawianie wydajności można uzyskać wprowadzając przełączniki pozwalające na obsługę połączeń dwukierunkowych.

Usługi serwerowe
Każdy kto decyduje się na wydzierżawienie lub sklep muzyczny warszawa zakup maszyny serwerowej, na pewno myśli o zainstalowaniu na niej określonych usług. Ciekawym wyjściem są serwery dedykowane, które umożliwiają „postawienie” każdego systemu operacyjnego. Najczęściej wybierany jest Linux, z którym klient łączy się za pomocą protokołu SSH. Naturalnie można też zainstalować Windowsa i użytkować go za pomocą pulpitu zdalnego. Serwery dedykowane służą najczęściej firmom na własne potrzeby bądź też świadczenia innym określonych usług, na przykład poczty elektronicznej, serwera stron WWW, aplikacji internetowych. Warto pamiętać o tym, by serwer posiadał stałego administratora, który nie tylko zainstaluje i skonfiguruje te usługi, lecz zajmie się też ich przeglądem pod kątem działania, bezpieczeństwem danych jak też ich kopią zapasową. Możemy oczywiście wykupić specjalne formy backupu u usługodawcy, który zadba o to, abyśmy nie utracili danych, nawet nawet przy fizycznym uszkodzeniu dysków twardych. Warto zainwestować w taką usługę, ze względu na to, że nasze dane są bezcenne – zwłaszcza kiedy posiadamy jakiś serwis internetowy z bazą klientów, tym bardziej, że nie jest to wysoki koszt (ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu PLN).

Gdzie i co najlepiej kupić?
sprzęt komputerowy dla firm (i nie tylko) najlepiej kupować przez Internet (daje nam to możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy). Decydując się na zastosowanie switch’a trzeba również dokonać wyboru pomiędzy różnymi- tańszymi lub droższymi- opcjami. Niezwykle ciekawą ofertę proponuje nam firma hp.

Jeśli powyższy tekst wzbudza Twoją ciekawość, kliknij tu oraz oprócz tego zdobądź ważne info, które również są warte zauważenia.

Znajdziemy tam świetnej jakości urządzenia, w zróżnicowanych cenach (bez problemu znajdziemy coś na swoje możliwości). Proponowane przełączniki to między innymi: J9019B, J9280A oraz J9561A.
Na podstawie: Thomas-it
Dodane przez: A.Z.
20/07/21, 07:16