Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Jak rozplanować dobrą i efektowną stronę sklepu internetowego?

Planowanie i projektowanie stron internetowych nie jest łatwym zadaniem. Przede wszystkim powinno się śledzić najnowsze trendy w projektowaniu, tak by określona strona była zawsze jak najbardziej funkcjonalna. Jednak najbardziej istotnym kryterium powinno być za każdym razem zadowolenie odbiorcy.


Laptop
Tak więc rzeczy znajdujące się na stronie powinny być w jak największym stopniu podporządkowane wygodzie użytkownika. Przy planowaniu stron można popełnić dużo rozmaitych błędów, a każdy błąd może zaskutkować zmniejszoną liczbą klientów. Istotnym aspektem, choć dość często niedocenianym, jest poziom czytelności stron. Badania wykazały, że najbardziej czytelne są witryny, gdzie czarny tekst umieszczony jest na jasnym tle. Witryny z rozwiązaniem odwrotnym spotyka się stosunkowo często, przykładowo zegarki.worldtrade24.pl. Użytkownikom takich stron szybciej męczy się wzrok przy czytaniu.

Trzeba unikać zbędnych elementów

Jeszcze mniej więcej dziesięć lat wcześniej strony WWW prezentowały się zupełnie inaczej niż aktualnie. W pierwszej kolejności panowała moda na dodawanie tam elementów które miały zwiększyć atrakcyjność strony, które to elementy jednak w rezultacie zaburzały czytelność strony. Były to różnego rodzaju animacje i pozostałe ruchome elementy, a także dźwięki odtwarzające się w witrynie w sposób automatyczny. Pewnym rozwiązaniem jest
Praca przy komputerze
wstawienie odtwarzacza na stronę, dzięki czemu użytkownik może puścieć muzykę tylko wówczas, gdy chce. Takie rozwiązanie wykorzystano na stronie uchwytyekranyprojektory.pl.

Wciągający artykuł? Jeśli masz takie przekonanie, to tak samo wciągające zagadnienia poznasz też we wpisie (http://www.wsiz.wroc.pl/certyfikacje-i-kursy/), który jest tutaj.

O wspomnianych sklepach można poczytać tu: zegarki.worldtrade24.pl.

Właściwe rozwiązanie projektowe
Na chwilę obecną istnieje wiele stron sklepów, spełniających dobre założenia. Na przykład zazwyczaj apteki w Internecie posiadają niezwykle przejrzyste i czytelne witryny; przykładem może być aptekabelwederska.pl. Na tego typu stronach klient może się poruszać bardzo łatwo, dzięki czemu robienie zakupów jest sprawniejsze i bardziej przyjemne. Dobrym rozwiązaniem jest też użycie jednolitych kolorystycznie elementów na stronie, poza wspomnianym już białym tłem. Na stronie szkolne24.pl przykładowo są to elementy w kolorze zielonym, lecz brak pozostałych kolorów nie zaburza tam czytelności całej witryny. Cała kolorystyka strony nawiązuje natomiast do logo sklepu, co jest nagminnie stosowane. Dla zainteresowanych odsyłamy do wiarygodnej strony internetowej: opinie o sklepie aptekabelwederska.pl.
20/06/02, 08:26