Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Co może dać switch zarządzalny oraz czy jest to kosztowne urządzenie?

Jest to urządzenie, które służy do połączenia sieci LAN. Za pośrednictwem tego Urządzenia możemy uporządkować oraz rozbudować sieć, która funkcjonuje w mieszkaniu lub w biurze.


Przed kupnem tego typu urządzenia jak switch trzeba sobie udzielić odpowiedzi na pytanie: jak wiele sprzętów będzie do niego podpięte.


Związane jest to z tym, aby nie kupić przełącznika, do którego nie będziemy mogli podłączyć innego nowego komputera. Odmiennym aspektem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest pasmo pracy, czyli prędkości, na których taki switch funkcjonuje. Najczęściej jest to 10, sto oraz 1000 MB/s. Jest to bardzo ważne zwłaszcza, kiedy przesyłamy pomiędzy swoimi komputerami duże pliki. W takiej sytuacji przepustowość 1000 megabajtów jest niezwykle użyteczna i pomocna. Switche niezarządzalne są to sprzęty prostsze w obsługiwaniu oraz tańsze niżeli ich zarządzalne odpowiedniki.


Kolejne tematy

Każde gospodarstwo domowe bywa bardzo dobrze wyposażone w konieczne do prawidłowego funkcjonowania sprzęty

agd
Wszystkie mają obowiązek usprawnić nam wszelkie prace domowe, czyniąc je nie wyłącznie prostszymi, ale także przyjemniejszymi.


Nie znajdziemy aktualnie chyba mieszkania, niewyposażonego obficie w odpowiedni sprzęt agd.


switch


Podstawowy parametr każdego switcha to liczba oraz rodzaj posiadanych przez switch portów. Najmniejsze przełączniki są zaopatrzone w kilka gniazd, a największe mają ich około 48 lub 96. Należałoby również zwrócić uwagę na typ oraz liczbę dodatkowych portów, które pozwolą na przykład na łączenie wieżowe switchów albo podłączenie różnych sprzętów.

Jeżeli zaciekawiła Cię ta strona, szybko sprawdź link pozycjonowanie stron, a dowiesz się o wiele więcej szczegółów, które bez wątpienia wywołają u Ciebie piękny uśmiech.

Możliwości switcha zarządzalnego są niezwykle zróżnicowane. Wiele z nich nadaje się jedynie do użycia w konkretnych wypadkach. Tak jak w wypadku różnych urządzeń elektronicznych, tak kiedy kupujemy switcha warto się zastanowić czy pomocnicze funkcjonalności oraz oczywiście bardzo kosztowne, będą nam w ogóle konieczne. Dowolna dodatkowa opcja switch-a to są kolejne setki a nawet tysiące złotych. Rozpiętość cen switcha jest bardzo duża.


Dostępne są sprzęty kosztujące kilkaset albo kilka dziesiątków tys. złotych. Lepiej kupić jest urządzenie prostsze, które spełnia podstawowe wymagania, niż kupić przełącznik z mnóstwem możliwości, które będą rzadko używane.
22/07/27, 07:57