Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Z jakiego powodu podczas wybierania sklepu internetowego nie trzeba sugerować się opiniami?

sklepy Internetowe funkcjonują zazwyczaj w oparciu o oprogramowanie, które w łatwy dla użytkownika sposób zarządza magazynem, produktami, dostawami, sprzedażą i dużą ilością różnych funkcji.


Takie oprogramowanie określane jest najczęściej jako systemy sklepu albo CMS-y, zatem Content Management System.
Silnik auta


W internecie takich systemów jest niezwykle wiele. Mówiąc krótko tego typu ściany led moglibyśmy podzielić na dwa główne typy. Istnieją takie, które wymagają zainstalowania na posiadanym przez posiadacza serwerze oraz takie, które takiej instalacji nie potrzebują, gdyż mogłyby one funkcjonować w ramach internetowej platformy sklepowej. Ta ostatnia wersja jest o tyle bardziej interesująca, że stanowi najczęściej całkowity zestaw opcji. W ten sposób takie platformy nie potrzebują instalacji żadnych dodatków. Systemy na platformach mają także taki atut, że pozwalają na pewne oszczędności, ponieważ od swoich użytkowników nie wymagają wydawania żadnych pieniędzy na serwer, zainstalowanie systemu, kopię bezpieczeństwa, aktualizacje czy wtyczki albo dodatki do systemu.


żelazko


W zamian trzeba jednak opłacać abonament, który mógłby kosztować od 50 złotych. Osoba, która chce uruchomić swój sklep internetowy nie ma więc prostego zadania. Całą sprawę ponadto utrudnia to, że taka osoba nie powinna sugerować się recenzjami. Po pierwsze dlatego, że różne systemy sklepowe bardzo prędko się rozwijają i już po upływie roku taka recenzja może być nieaktualna. Następnym powodem jest to, że tego typu recenzje mogą wprowadzać potencjalnych odbiorców w błąd. Systemy platform sklepowych to najczęściej niezwykle rozbudowane narzędzia i sam wykaz funkcji w nich zawartych może być bardzo mylący.
Recenzenci nie w każdym przypadku starannie czytają listy funkcji oraz nie są w stanie napisać dokładnego artykułu. Dlatego też często decydują się na najciekawsze funkcje i opisują tylko je.
22/05/12, 07:55