Do jakich prac należy stosować gips szpachlowy?

Wykańczanie pomieszczeń jest bardzo istotnym etapem w przypadku dowolnego remontu. Żeby ta ciężka praca przyniosła przewidywane wyniki, należy mieć na uwadze Wybór odpowiednich surowców.
W niniejszym tekście odnajdziesz inFormacje, w jakiej sytuacji trzeba użyć gipsu szpachlowego, a kiedy gładzi gipsowej. Gładź szpachlowa cechuje się stosunkowo dużą odpornością, twardością czy dużą przyczepnością do niemalże jakiegokolwiek podłoża. Dzięki swoim właściwościom świetnie może nadawać się do wyrównywania znacznych ubytków i różnorodnych nierówności. Można by ją bez jakichkolwiek problemów kłaść dosyć grubą powłoką nawet do 6 mm. Gips szpachlowy jest często wybierany również do prostowania murów w starszych budynkach. Gips mógłby zostać nałożony zarówno na tynki, beton czy na płyty K-G. Ściany, które są pokryte powłoką gipsu szpachlowego można by bez problemu pomalować, tapetować albo nakładać na niego kafelki bądź innego rodzaju elementy wykończeniowe. Taki gips szpachlowy doskonale sprawdza się, jeżeli chcemy przykleić niewielkie elementy ozdobne z gipsu. Można go także wykorzystać do spoinowania płyt kartonowo-gipsowych. Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są gipsy szpachlowe o różnej ziarnistości.


fachowcy


Jeśli chodzi z kolei o gładź gipsową, to charakteryzuje się ona mniejszą ziarnistością. Nakładając ją można by uzyskać rezultat idealnej gładkości. Kładąc gładź wyrównamy również małe niedoskonałości na powierzchni ściany.

Sprawdź to, co opublikowano . Dotyczy on podobnej kwestii co ta omawiana w tym artykule, zatem zapewne bardzo Cię zainteresuje!

Bardzo ważne jest jednak to, że taki materiał cechuje się trochę mniejszą twardością i wytrzymałością, niż gips szpachlowy. Taka charakterystyka sprawia, że jest to zdecydowanie łatwiejszy do szlifowania surowiec.
Warto ponadto pamiętać o tym, że gładź trzeba kłaść bardzo cienką powłoką około 2 mm. Gładź gipsowa jest używana najczęściej na ścianach pokrytych już warstwą gipsu szpachlowego.
22/06/06, 14:49