Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Parę porad odnośnie bezpieczeństwa naszego komputera

komputery są urządzeniami podobnymi, jak każdy inny sprzęt. Żeby prawidłowo funkcjonowały, trzeba się o nie w odpowiedni sposób troszczyć.


Chodzi tu o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy o utrzymanie ostrożności z różnego typu cieczami przy klawiaturze.
samochód


Należy pamiętać również o systemie operacyjnym, pulpicie czy też internecie. Dzięki niniejszym poradom można by osiągnąć kolejny stopień wtajemniczenia, ponieważ możesz stać się pełnoprawnym administratorem swojego systemu. Komputer, jeśli jest podłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy też wirusy. Mogą one (jeśli komputer jest na stałe przyłączony do internetu) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeśli nie ufasz swojemu firewallowi, naprawdę dobrze byłoby upewnić się, z kim się łączy nasz komputer przy wykorzystaniu obecnych w systemie narzędzi. Po uruchomieniu wiersza poleceń trzeba napisać polecenie: "netstat - na". Na liście zostaną przedstawione wszelkie bieżące istniejące połączenia wraz z ich stanem.


Wyrażony będzie również końcowy adres IP i numer portu. Jeśli przypuszczasz, że co poniektóre z połączeń nie powinny być wykorzystane, należy spróbować napisać: "netstat -ab".

Jeśli ten tekst jest według Ciebie frapujący, to bez wahania kliknij tu i zobacz tamto źródło - tam również odnajdziesz dużo godnych uwagi informacji.

Zostaną wypisane nazwy docelowych hostów oraz aplikacji, z których połączenie zostało zainicjowane. Jak pamiętamy, systemowe zasady zachowywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest do wykorzystania w konsoli administrowania MMC. Tego typu przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, lecz trzeba niezwykle uważnie się z nim obchodzić. Nawet jeżeli mamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe oraz antyszpiegowskie, trzeba czasem na własną rękę skontrolować, czy jakiemuś podejrzanemu oprogramowaniu nie udało się prześlizgnąć przez nasze zabezpieczenia.
użytkownikom łączącym się z siecią za pomocą modemu radzimy w menu kontekstowym domyślnego połączenia z internetem wybrać punkt "Właściwości", zaś następnie na karcie "Opcje" upewnić się, że zaznaczono opcję "Monituj o nazwę użytkownika", hasło czy certyfikat.
22/07/11, 07:52