Niektórzy mówią, że życie zaczyna się najczęściej po 50. — powinniśmy więc dożyć emerytury w dobrym zdrowiu

Faktem jest, że życie bywa trudne i często naznaczone jest różnymi chorobami. Powinniśmy jednak postarać się dbać o siebie na co dzień.
Silnik


Każdy jest świadom tego, że w naszym kraju życie osób emerytów nie bywa niczym z bajki. Ludzie, którzy mają małe emerytury, z reguły nie są w stanie sobie pozwolić na życie jak z amerykańskich filmów.

Czyżbyś miał ochotę na więcej artykułów na opracowany tu temat? Zapraszamy więc do następnej strony - po prostu naciśnij to mercor systemy oddymiania i przeloguj się do naszego serwisu.

Nie mogą także zbyt często wyjeżdżać, w przeciwieństwie do swoich angielskich kolegów. Niestety w podeszłym wieku zazwyczaj dostrzec można także kłopoty ze zdrowiem. Senior więc nie ma prostego życia. Aby więc na emeryturze dobrze nam się powodziło, to już w latach młodości, kiedy pracujemy, warto pomyśleć o założeniu funduszu emerytalnego. Przez długi czas, gdy będziemy mieli zatrudnienie — zatem przez około 30 lat, będziemy odkładać nieduże kwoty, by później móc zaoszczędzone pieniądze mądrze spożytkować w okresie emerytury. To, co z nimi uczynimy, to prywatna sprawa. Można przeznaczyć te kwoty na wakacje za granicą czy prywatną opiekę zdrowotną. To przyda się każdemu, ale emerytom szczególnie. Kiedy jesteśmy już w podeszłym wieku, to nie chcemy męczyć się i oczekiwać kilka godzin na wizytę u lekarza. Trzeba wówczas siedzieć w dusznych przychodniach na niewygodnych krzesełkach. A w prywatnych przychodniach jesteśmy traktowani z szacunkiem.
Nie będziemy musieli na nic czekać, a każda zatrudniona tam osoba przejawia wiele empatii. Czujemy, że jesteśmy traktowani jak ludzie. Wobec tego warto podumać o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym.
22/12/03, 08:27