Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Jak wybrać oprogramowanie dla firm?

Trudno ujrzeć w wyobraźni nawet małe przedsiębiorstwo bez komputera. Dobór odpowiedniego oprogramowania sprawia problem. Rynek jest potężny, a właściciele firm nie zawsze go znają.

biurko
Bardzo dużo małych firm zna podstawowe oprogramowanie dla firm, a również do PITó. Sterowanie działalnością komputeryzacji wydaje się chyba już niemożliwe. Jednak źle dobrane oprogramowanie dla biznesu mogą powodować problemy. Ustawy i prawo zmieniają, więc sprawiają, że nawet zwykłe aplikacje do faktur VAT wymagają profesjonalnej obsługi i wiarygodnego producenta. Aplikacje muszą zgadzać się z panującym prawem.

Kolejne tematy

Systemy poprawiające działalność firm

WD SmartWare 1.3
Najistotniejszą kwestią przy wyborze właściwego systemu jest skonkretyzowanie celów firmy oraz jej priorytetów biznesowych. Aby je zdefiniować, potrzebna jest znajomość mocnych stron przedsiębiorstwa i jego słabszych punktów. Ważną kwestią jest również znajomość rynku i skali zapotrzebowania na konkretną usługę albo produkt. Profesjonalne programy dla firm, wspomagają ich działanie i podnoszą konkurencyjność na rynku. Z tego względu warto się zastanowić, jaki system dla firm jest potrzebny dla naszej działalności.


Wielomodułowe systemy informatyczne dla firm nie są wszystkim niezbędne. Wystarczy pakiet dobrych programów, ale specjalnie przystosowanych przez profesjonalistów.

Jak wybrać program?

Rzeczywiście mnogość sprzedawców programów sprawia, że wybór skutecznej opcji wydaje się trudny. Jednak systemy są w pewnym sensie takie same, a różnią przede wszystkim marką. Małe firmy z branży IT dominują lokalne rynki, co oferując produkty niedużym przedsiębiorcom, którzy doceniają indywidualne podejście do klienta. Potężni producenci interesują przede wszystkim korporacje, którym zależy na sławie firmy, działającej od lat dla znanych instytucji. Największe firmy mają wszędzie punkty sprzedaży i centra obsługi klienta, ułatwiające korzystanie z ich programów.

Rodzaje programów

Mamy kilka typów aplikacji komputerowych. Aplikacje pomocnicze, ułatwiające współpracę z klientami (CRM), programy specjalizowane tworzone dokładnie do potrzeb i celu spełniającego przez firmę i uniwersalne oprogramowanie typowo pod branżę handlową i usługową. Właśnie te uniwersalne są oferowane i kupowane przed przedsiębiorców. Do nich należą aplikacje dla działu kadr i rachunkowe. Takie oprogramowanie sprzedaje większość producentów: mogą być używane oddzielnie albo jako system złożony z kilku modułów.

Wybraniu odpowiedniego programu z reguły decydują wydatek i doświadczenia innych klientów. Jednak nie powinno się decydować bez wcześniejszej prezentacji możliwości programów.
18/10/02, 09:13