Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Sportowe gry komputerowe

Z całą pewnością stworzenie sportowych gier komputerowych było dobrym posunięciem. Można to stwierdzić na przykładzie sławy gier takich jak na przykład FIFA. Stworzenie tego typu gier było swego rodzaju zestawieniem wielkiej popularności sportu z powszechnością gier. Sukces takich gier uzależniony jest od różnych czynników.

Należy do nich między innymi państwo, gdzie wydawana jest gra. Jeżeli w wybranym kraju dyscyplina sportu, wokół której rozgrywa się fabuła gry, nie jest bardzo rozpowszechniona, to można się spodziewać, że także gra nie zostanie bardzo gorąco przyjęta. Dobrym przykładem może być gra Deluxe Ski Jumping, będąca ogromnie prostym, schematycznym wręcz symulatorem skoków narciarskich. Gra ta miała na terenie Polski szczyt popularności wtedy, gdy skoki narciarskie były popularne z uwagi na osiągnięcia polskiej reprezentacji w tej dyscyplinie. Tego typu gry oferowane są zarówno na komputery, jak i na konsole, przykładowo na Playstation 4 (nowości na playstation 4).

pro evolution soccer z kotem
Jest sporo korzyści, jakie czerpane są z grania w tytuły o charakterze sportowym. Oczywiście nie może to zastąpić sportu uprawianego samodzielnie, jednak korzystnych konsekwencji również jest sporo. Jednym z pozytywnych następstw tego rodzaju rozrywki, co zresztą można stwierdzić o wykorzystywaniu gier każdego charakteru, jest ćwiczenie refleksu. W sumie w każdej grze powinno się działać odpowiednio szybko. Niewątpliwie duża korzyścią z wybierania gier sportowych jest lepsze opanowanie zasad danego sportu, o ile rzecz jasna tytuł jest skonstruowany poprawnie i skrupulatnie.

Jedną z najbardziej popularnych gier na świecie, dostępnych także na konsole, jest FIFA. Fabuła tego tytułu ma miejsce na boisku piłki nożnej. Rolą użytkownika gry jest, podobnie jak w piłce nożnej, zwyciężyć w meczu. Sukces tej gry bierze się w dużej mierze z realizmu, który w kolejnych odsłonach gry zdołano stworzyć. Nieobeznany obserwator mógłby pomyśleć, że ma do czynienia z rzeczywistą transmisją rozgrywki. Ostatnią stworzoną do chwili obecnej częścią gry jest FIFA 14 (recenzja fifa 2014 tutaj). W części tej zostało usuniętych sporo niedociągnięć z części poprzednich. Część z nich jednak nadal się zdarza, powodując komiczne efekty w czasie gry. Mimo to popularność gry nie słabnie.
19/07/02, 07:04