Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Zabawki znajdujące się teraz na tapecie

Zabawki to przedmioty uniwersalne, obecne w każdych czasach, dostępne w każdym zakątku świata. Uczą, bawią, wyznaczają role społeczne, pozwalają nam w mgnieniu oka teleportować się na przykład do krainy ulubionych bohaterów filmów lub nawet stać się jednym z takich postaci. Czasy się zmienią, zabawki także, za kadym razem jednak rozpalają umysł najmłodszych. W tym artykule porozmawiamy o zabawkach dla chłopców.
Dzisiaj, niektórzy rodzice rozumieją, że zabawki dla chłopców to przede wszystkim najnowsze gadżety, które większość rówieśników naszego dziecka ma i chwali się nimi w szkole. Należą do nich komórki, a raczej smartfony, tablety i inne nowinki technologiczne. Prawdą jest, że takie gadżety owszem edukują, ale też pożerają jakże cenny czas. Wyposażone są bowiem w dodatkowe, lecz bardzo zajmujące aplikacje i gry, które mają za zadanie zaciekawić jak najbardziej, jak najmocniej…

W przeszłości, też były zabawki-gry, lecz ich zaawansowanie technologiczne (rosyjskie, czechosłowackie gierki) były niewinne i nieszkodliwe. Nie dość, że nie „biły” po oczach idealnie doświetlonymi ekranami, nie dość, że były czarno-białe (a nie tak jak dzisiaj wręcz krzykliwe), to w dodatku nie oferowały ogromnej ilości gier. Najczęściej taki gadżet to była pojedyncza gra, czasami parę gier. Szukając najlepszego porównania, dawne gierki to był nie zawsze sprawny składak, dzisiejsze gry to zaś najnowszej generacji statkikosmiczne (link do strony).

Gamepad
Co jednak z innymi grami, takimi, jakie rodzice pamiętają z własnego dzieciństwa: skakanie przez gumę, zabawy na trzepaku, bieganie za piłką czy gra w kapsle. Odeszły w zapomnienie, choć chłopców biegających za piłką na szczęście wciąż widać na podwórku, jest ich zdecydowanie mniej, niż kiedyś, przed erą Internetu. Otóż to, słowo klucz – Internet, to on odpowiedzialny jest za całą zmianę. Kiedyś młody człowiek nie potrafił wysiedzieć w domu, bo się w nim bardzo nudził, chciał za wszelką cenę wręcz wyjść na podwórko, gdzie czekali na niego koledzy, zaś szlaban w domu to była wielka tragedia.


Kolejne tematy

Jak kupić dla faceta rewelacyjny prezent i w taki sposób sprawić mu prawdziwą niespodziankę

VOIP
Kiedy zbliżają się imieniny życiowego partnera, to wtenczas najprawdopodobniej każda małżonka zastanawia się, jaki prezent wypada wręczyć prawdziwemu mężczyźnie. Zważywszy na liczbę podpowiedzi, którymi dzielą się internauci, trzeba byłoby powiedzieć, że wspomniana sprawa jest dla dam źródłem sporych dylematów: zakupić bon podarunkowy czy zamówić przelot balonem nad malowniczą podgórską okolicą. Tak tuzinkowe podarunki, jak bawełniane lub nawet narciarskie skarpety wzbudzają uśmieszek politowania na obliczach męskich reprezentantów naszego społeczeństwa.Dziś czasami dzieci trzeba nakłaniać by wyszły na dwór, bo zbyt wiele czasu spędzają przed komputerem. Widać tutaj pewien paradoks, ale równocześnie znak naszych czasów. Nie powinniśmy jednak bezrefleksyjnie się na to godzić, powinniśmy aktywować nasze dzieci.

Spójrz na stronę oraz prześledź wpis, który na pewno w całości Cię pochłonie, gdyż informacje tam umieszczone, przyciągają uwagę.

Nawet, gdy jest nam ciężko wygospodarować trochę wolnego czasu w tygodniu, bo praca, bo codzienne obowiązki, to w weekend zróbmy wszysko żeby wyjść na podwórko i pograjmy z naszą pociechą, np. w piłkę - sprawdź gry dla dzieci.
20/03/16, 07:13