Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Jak wyposażyć serwerownię?

Serwerownia to miejsce wymagające szczególnego wyposażenia. Poza niezwykle pojemnymi dyskami twardymi konieczny jest szereg specjalistycznego sprzętu, który umożliwi prawidłowe działanie takiego miejsca. Ogromnie istotne jest także działanie wysoce wyspecjalizowanej grupy ludzi, która będzie potrafiła poprawnie taki sprzęt obsługiwać.
Cooler Master Elite 343
Ponadto potrzebne jest profesjonalne oprogramowanie, zaprojektowane specjalnie do tego rodzaju zastosowań. Najczęściej kupowanym oprogramowaniem do obsługi serwerów jest zestaw winsvrstd 2008r2 sngl olp nl. Jest to wyspecjalizowany system (outsourcing it warszawa) operacyjny, specjalnie przygotowany do tego celu przez firmę Microsoft. Informatycy cenią sobie wsparcie techniczne, które ta firma zapewnia swoim nabywcom.

Urządzenia Serwery do poprawnego funkcjonowania potrzebują ponadto urządzeń nazywanych switchami. Są to przyrządy będące łącznikami dla poszczególnych segmentów sieci komputerowej. Narzędzia te z uwagi na zróżnicowane wykorzystanie charakteryzuje rozmaita liczba portów ethernet. Dla małych serwerowni najlepszym wyborem będzie J9661A. Ten przełącznik posiada jedynie 8 portów ethernet i jest odpowiedni dla klientów planujących założenie niewielkiego serwera. Najczęściej kupowaną alternatywą w zbliżonej cenie jest J9145A. Przyrządy te odróżnia jedynie parę parametrów technicznych, każdy informatyk powinien jednak umieć dobrać najlepszy sprzęt dla swojej firmy. Pamiętajmy także o routerach (Routery od Ceneo), tak ważnych dla połączenia z Internetem.

Kolejne tematy

Czym są bramki obrotowe, jakie są ich typy i z czego są tworzone?

Nanou Micro Mouse   Orange
W co poniektórych budowlach użyteczności miejskiej do właściwego działania danej siedziby konieczna jest tzw. kontrola dostępu. Dlaczego? Chodzi np. o to, aby do budynku nie mogła przejść persona, która nie wykupiła wcześniej biletu.


Porozmawiajmy jednak o innym temacie. W firmie pracownicy pracują na stanowiskach komputerowych. Jeżeli chodzi o komputery PC czy laptopy wydajność (Laptopy wydajność na Ceneo) ich jest bardzo ważna. Różni się to oczywiście od zajmowanego stanowiska oraz charakteru firmy. Wiadomo jednak, że grafik musi mieć bardziej wydajną kartę graficzną niż na przykład księgowa. Jednak wymagane jest, by sprzęt był wydajny w miarę możliwości firmy.

Duże serwerownie Większe serwerownie wymagają odpowiednio większych i odpowiednio bardziej kosztownych przełączników. Przy utworzeniu średniej wielkości serwera pomocny bywa J9019B, który został wyposażony w 24 porty oraz zestaw potrzebnych funkcjonalności. Dla przedsiębiorstw, którym i to nie wystarcza, przewidziano jeszcze większe i bardziej wydajne przełączniki. Najwięksi potentaci w branży IT używają takich przyrządów, jak chociażby J9147A, który ma aż 44 porty i jest stworzony dla największych serwerowni. Takie przyrządy, często w parach po parę sztuk, są montowane w szafach do tego przeznaczonych, tak, żeby zminimalizować ilość plączących się przewodów. Skonfigurowanie takiego urządzenia wymaga jednak bardzo kompetentnych pracowników.
19/07/13, 07:04