Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Przydatne porady z posługiwania się komputerem

Jak zrobić zrzut ekranu? Tego rodzaju pytanie pojawia się niejednokrotnie w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Nie jest to zadanie, które musi przerosnąć nasze kompetencje. Na forach można odnaleźć odpowiedź na to, jak wykonać to w prawidłowy sposób. Jeśli tylko odkryjemy metodę, zrzut przeprowadzimy praktycznie w parę chwil.
Toshiba Satellite T230
Nauka pisania na klawiaturze zajmie nam nieco więcej czasu (link do artykułu). Biegłe pisanie na klawiaturze komputera jest szczególni przydatne w typowej pracy biurowej. Tam praca z komputerem jest codziennością. Trzeba mieć tego świadomość, wybierając ten typ pracy. Pisać biegle na klawiaturze można na 2 sposoby. Możemy się tego wyuczyć w sposób naturalny lub skorzystać z oprogramowań, które to znacznie ułatwiają. Jednym z takich jest popularny Mistrz Klawiatury. Jest on szeroko dostępny w sieci internetowej. Wystarczy jedynie go ściągnąć, i potem korzystać z niego w wolnej chwili. Taki kurs składa się z kilkunastu lekcji, które mają za zadanie wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które zdynamizują pisanie.

Jeżeli chcesz, aby podobne wiadomości zostały Ci w głowie na dłuższy czas, sprawdź witrynę (http://www.wsiz.wroc.pl/certyfikacje-i-kursy/programowanie/), do której odnośnik jest tutaj. Są tam bardzo analogiczne informacje.

Dzięki temu w czasie używania klawiatury korzystamy z jak największej ilości palców. W tym tkwi tajemnica biegłości pisania.

Kolejne tematy

Parę istotnych informacji w kwestii obsługi domowego komputera

Klawiatura
Jak zrobić zrzut ekranu? Tego typu pytanie pojawia się bardzo często w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę internetową. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze umiejętności. Na forach internetowych możemy odszukać odpowiedź na to, jak zrobi to w poprawny sposób. Jeśli tylko poznamy sposób, zrzut wykonamy praktycznie w kilka sekund.


Jak zrobić zdjęcie pulpitu? (odpowiedź tu) Informacji na ten temat należy szukać w szeroko dostępnej sieci Internet. To istna kopalnia wszelkiej wiedzy, także na takie tematy. W czasie poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest właściwie obraz pulpitu a także jego zrzut. Wykonanie zdjęcia naszego pulpitu składa się z 4 etapów, które są wyjątkowo podobne, do tych kroków, które towarzyszą przy robieniu zrzutów ekranu. W szczególności pierwsze, co trzeba wykonać, to nacisnąć klawisz print screen. Potem wkleić, to co pozyskamy, do edytora graficznego Paint. Potem nie pozostaje już nic innego, jak przeprowadzenie zapisu danego pliku. Tylko na samym początku zrzut pulpitu może się wydawać zagwozdką, której nie będziemy w potrafić pokonać. Zaglądając na tematyczne fora tematyczne a także te, które proponują pomoc zobaczymy, że nie jest to bynajmniej zadaniem przerastającym nasze siły. Musimy jedynie poznać metodę oraz odpowiednio ją zastosować, aby pozyskać to, co zamierzaliśmy. To wyjątkowo proste. Z całą pewnością warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu lub zdjęcie pulpitu.
20/06/02, 07:15