Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Parę istotnych informacji w kwestii obsługi domowego komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Takie pytanie pojawia się dosyć często w zapytaniach dodawanych w wyszukiwarkę internetową. Nie jest to zadanie, które musi przerosnąć nasze kompetencje. Na forach internetowych możemy odszukać odpowiedź na to, jak wykonać to w prawidłowy sposób. Jeśli tylko odkryjemy metodę, zrzut wykonamy praktycznie w kilka sekund.
Pisanie na klawiaturze
Nauka pisania na klawiaturze zajmie nam nieco więcej czasu. Szybkie pisanie na klawiaturze komputera jest bardzo ważne w pracy biurowej. Tam obcowanie z komputerem jest na porządku dziennym. Trzeba mieć tego świadomość, decydując się na ten typ pracy. Pisać biegle na klawiaturze komputera można na dwa sposoby. Możemy się tego wyuczyć w sposób naturalny bądź też skorzystać z oprogramowań, które to zdecydowanie upraszczają. Jednym z takich jest ogólnie znany Mistrz Klawiatury. Jest on szeroko dostępny w sieci Internet. Wystarczy tylko go ściągnąć, i potem korzystać z niego w wolnej chwili. Taki kurs składa się z kilku do kilkunastu lekcji, których celem jest wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które zdynamizują nasze pisanie. Dzięki temu podczas używania klawiatury korzystamy z jak największej liczby palców. W tym tkwi tajemnica szybkości.

Tło pulpitu
Jak zrobić zdjęcie pulpitu? Informacji na ten właśnie temat należy szukać w ogólnie dostępnej sieci internetowej. To istna skarbnica wszelkiej wiedzy, także na tego typu tematy. W trakcie poszukiwania dowiemy się na przykład tego, co to jest właściwie obraz pulpitu czy też jego zrzut. Wykonanie zdjęcia pulpitu składa się z czterech etapów (sprawdź więcej), które są niezmiernie podobne, do tych etapów, które towarzyszą przy tworzeniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co trzeba zrobić, to nacisnąć klawisz print screen. Potem wkleić, to co otrzymaliśmy, do edytora Paint. Potem nie zostaje już nic innego, jak dokonanie zapisu danego pliku. Tylko na samym początku zrzut może się zdawać zagwozdką, której nie będziemy w stanie pokonać. Wchodząc na tematyczne fora tematyczne oraz te, które proponują pomoc zobaczymy, że nie jest to wcale zadaniem przerastającym nasze możliwości. Wystarczy tylko poznać technikę oraz odpowiednio ją zastosować, by otrzymać to, co zamierzaliśmy. To bardzo proste.

Jeżeli przedstawiany wątek niesamowicie Ci odpowiada, to aby zyskać kolejne informacje na to zagadnienie, pójdź do oferty i kliknij tutaj.

Z całą pewnością warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu czy zdjęcie pulpitu.


Kolejne tematy

Przydatne porady z posługiwania się komputerem

Jak zrobić zrzut ekranu? Takie pytanie pojawia się dosyć często w zapytaniach dodawanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze możliwości. Na forach internetowych można odnaleźć odpowiedź na to, jak zrobi to w profesjonalny sposób. Jeśli tylko odkryjemy sposób, zrzut zrobimy praktycznie w parę chwil.
19/09/17, 07:06