Aparat mamy i co dalej?

W końcu spełniliśmy nasze marzenia i staliśmy się posiadaczem wymarzonego aparatu. Najczęściej nie mamy jednak świadomości, że obiektywy kitowe, jakie seryjnie dołączane są do sprzedawanych aparatów, są średniej jakości i spełnią nasze oczekiwania wyłącznie w pierwszym okresie naszej zabawy z fotografią. Dlatego należy już na wstępie zacząć kompletować dodatkowe akcesoria do naszego sprzętu, gdyż dobierając rozważnie zestaw ”szkieł”, sprawimy, że nasz aparat będzie wykonywał satysfakcjonujące nas zdjęcia.
Aby tego dokonać powinniśmy odwiedzić dobry sklep fotograficzny, gdzie profesjonalny sprzedawca poradzi nam, jaki zestaw zestaw mały lekarz „szkieł” powinniśmy skompletować, aby uzyskać wymarzony efekt. Wybierając producenta ”szkieł”, trzeba postawić na firmę mająca renomę na rynku i rozbudowaną siecią serwisów.

Sigma tania i dobra Obiektywy japońskiej firmy Sigma mają od dziesięcioleci stałą pozycję lidera wśród wytwórców „szkieł” zarówno do lustrzanek cyfrowych, jak i niezwykle popularnych aparatów bezlusterkowych. Bardzo często jej modele „szkieł” są też tańsze od firmowych „szkieł” liderów rynku aparatów. Uwzględniając to, jaki aparat posiadamy, możemy wybrać mocowania do modeli firm Nikon, Canon, Pentax, Panasonic, Sony czy Olympus. Sigma produkuje również własne lustrzanki z serii Merrill. Oferta tego producenta jest niezwykle różnorodna, możemy kupić obiektywy standardowe, zoomy szerokokątne, obiektywy typu tele, rybie oko i makro. Osobną grupę produktów stanowią obiektywy do aparatów z wymienną optyką, tzw. bezlusterkowców.

Kolejne tematy

Najlepsze obiektywy do aparatów fotograficznych od promowanych oraz polecanych producentów - obiektywy Sigma

obiektyw
Każdy fotograf niewątpliwie znakomicie wie, że prócz doświadczenia i wiedzy fotograficznejważny jest również stosowny sprzęt fotograficzny. Oczywiście to naturalne, że najważniejsze są nasze zdolności, gdyż nawet wyśmienity sprzęt fotograficzny nie uczyni z kogoś solidnego fotografa, jeśli dana osoba nie ma zielonego pojęcia na temat fotografii. Niemniej jednak dla profesjonalisty wielką rolę w jego pracy odgrywa również sprzęt fotograficzny. Powinno się zainwestować w oryginalny sprzęt fotograficzny, ponieważ inwestycja ta bezsprzecznie Ci się opłaci.


Od czego zacząć? Kupując obiektyw, powinniśmy zadać sobie pytanie, jakiego typu fotografie będziemy pstrykać najczęściej. Jeśli lubimy fotografować pejzaże i rodzinne zdjęcia z wakacji, nie ma sensu kupować obiektywów np. do makrofotografii. W doborze obiektywu poza – co oczywiste – ceną istotna jest jasność obiektywu, stabilizacja, silnik wmontowany w naszym „szkle”, ogniskowa, rodzaj mocowania i typ matrycy naszego aparatu. Na początek zaleca się wybrać obiektyw niezbyt ciężki, z wbudowanym silnikiem i stabilizacją obrazu, gdyż jest idealny dla początkujących fotografów. Od razu warto nabyć też filtr UV, a w kolejnym etapie pomyśleć o mocnym statywie, najlepiej z włókien węglowych. Jeśli mamy niewielki budżet, sprzedawca podpowie nam, jaki sprzęt zakupić na początku, a co możemy nabyć później, w miarę rozwoju naszych fotograficznych umiejętności.
23/01/05, 07:01