Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Zobacz co nowego proponują producenci konsol

Dwie najbardziej przełomowe konsole do gier zostały stworzone już prawie dekadę temu. Prototypowy Xbox 360 został stworzony w 2005 roku, konkurencyjny produkt firmy sony – PlayStation 3 miał swoją premierę niedługo później. Pomimo różnic w technologii na korzyść produktu marki Sony obie konsole zyskały wielu zagorzałych fanów. W tym roku obaj producenci wypuścili do sprzedaży najnowszą generację urządzeń – PlayStation 4 i Xbox One.
nowy xbox w pudełku
Tuż po ich zapowiedzeniu w środowisku internetowym rozgorzała walka fanów obu konsol. Z tego konfliktu najbardziej zadowoleni są użytkownicy komputerów, ponieważ oni od dłuższego czasu skarżyli się na to, że stare konsole hamują rozwój gier komputerowych.

Kolejne tematy

Praca informatyka – podstawowe informacje o pracy w branży komputerowej

praca
W dzisiejszych czasach nie da się nie zgodzić się z tym, że obserwując postęp rozmaitych branż, największą popularnością charakteryzuje się dział nowych technologii. Widać to przykładowo po tym, jak szeroko nie tylko w gospodarstwach domowych jak i firmach rozpowszechnione są komputery. Właśnie dlatego istnieje znaczny popyt na rozmaitych znawców oferujących wiedzę gwarantującą całkowite wykorzystanie potencjału tych urządzeń.


Nowe technologie Oprócz wyraźnie lepszych osiągów, oba urządzenia dopasowano do czasów serwisów społecznościowych. Kontroler do najnowszej konsoli PlayStation posiada nawet specjalny przycisk „share” służący do udostępniania za pośrednictwem internetu obecnego stanu gry. Xbox One również umożliwia użytkownikom dzielenie się nagranymi fragmentami rozgrywki, dżojstik tej konsoli nie posiada jednak przeznaczonego do tego zadania klawisza. Dużo nowoczesnych rozwiązań zostało zaimplementowanych właśnie w sferę kontroli urządzenia. Bezprzewodowe dżojstiki wyposażone w panele dotykowe i akcelerometry czy sterowanie konsolą z wykorzystaniem gestów czy głosu – to pomysły które rozwijane były w ciągu ostatnich lat, a teraz są jeszcze bardziej dokładne.

Przyszłość jest obiecująca Na dzień dzisiejszy pracownicy obu przedsiębiorstw pracują nad nowymi urządzeniami dodatkowymi które mają zmienić charakter rozrywki dostarczanej przez konsole do gier. Microsoft, producent konsoli Xbox (więcej tutaj: o xbox w serwisie zaprezentowała jakiś czas temu technologię SmartGlass.

Technologia ta ma pozwolić na współpracę telefonu komórkowego lub tabletu z konsolą, czyniąc urządzenie przenośne dodatkowym ekranem i kontrolerem Zarazem. Trwają ponadto prace nad zaimplementowaniem do obu konsol nowoczesnego dodatku – specjalnych okularów pozwalających graczom wcielić się w głównego bohatera gry i śledzić akcję z perspektywy tego bohatera. Eksperci przewidują oprócz tego, że w perspektywie kilku lat pojawi się jeszcze kilka urządzeń kompatybilnych z konsolami, które mogą zmienić oblicze rozgrywki za pośrednictwem sieci.
18/07/12, 03:16