Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Zobacz co nowego proponują producenci konsol

Dwie najbardziej przełomowe konsole do gier zostały stworzone już prawie dekadę temu. Prototypowy Xbox 360 został stworzony w 2005 roku, konkurencyjny produkt firmy sony – PlayStation 3 miał swoją premierę niedługo później. Pomimo różnic w technologii na korzyść produktu marki Sony obie konsole zyskały wielu zagorzałych fanów. W tym roku obaj producenci wypuścili do sprzedaży najnowszą generację urządzeń – PlayStation 4 i Xbox One.
nowy xbox w pudełku
Tuż po ich zapowiedzeniu w środowisku internetowym rozgorzała walka fanów obu konsol. Z tego konfliktu najbardziej zadowoleni są użytkownicy komputerów, ponieważ oni od dłuższego czasu skarżyli się na to, że stare konsole hamują rozwój gier komputerowych.

Kolejne tematy

Z jakich powodów grywamy w multimedialne gry video?

zestaw playstation i gry
Kto nie lubi co pewien czas grać w jakąś grę? Kiedyś rządziły gry takie jak choćby klasy. Jednak dzisiaj głównie są modne gry komputerowe. Na pewno mają trochę wad, ludzie nie w każdym przypadku pokazują odpowiedni dystans, lecz zasadniczo z gierkami jest dokładnie jak z autami. A więc jeśli są umiejętnie wykorzystywane, nie ma większego problemu. Dobrze, lecz niby dlaczego gierki komputerowe są tak mocno obecne w życiu? Czym się objawia ich ogromny fenomen? Pewnie chodzi przede wszystkim o to, że po prostu mogą zapewnić świetną rozrywkę.


Nowe technologie Oprócz wyraźnie lepszych osiągów, oba urządzenia dopasowano do czasów serwisów społecznościowych. Kontroler do najnowszej konsoli PlayStation posiada nawet specjalny przycisk „share” służący do udostępniania za pośrednictwem internetu obecnego stanu gry. Xbox One również umożliwia użytkownikom dzielenie się nagranymi fragmentami rozgrywki, dżojstik tej konsoli nie posiada jednak przeznaczonego do tego zadania zadania z chemii klawisza. Dużo nowoczesnych rozwiązań zostało zaimplementowanych właśnie w sferę kontroli urządzenia. Bezprzewodowe dżojstiki wyposażone w panele dotykowe i akcelerometry czy sterowanie konsolą z wykorzystaniem gestów czy głosu – to pomysły które rozwijane były w ciągu ostatnich lat, a teraz są jeszcze bardziej dokładne.

Przyszłość jest obiecująca Na dzień dzisiejszy pracownicy obu przedsiębiorstw pracują nad nowymi urządzeniami dodatkowymi które mają zmienić charakter rozrywki dostarczanej przez konsole do gier. Microsoft, producent konsoli Xbox (więcej tutaj: o xbox w serwisie zaprezentowała jakiś czas temu technologię SmartGlass.

Technologia ta ma pozwolić na współpracę telefonu komórkowego lub tabletu z konsolą, czyniąc urządzenie przenośne dodatkowym ekranem i kontrolerem Zarazem. Trwają ponadto prace nad zaimplementowaniem do obu konsol nowoczesnego dodatku – specjalnych okularów pozwalających graczom wcielić się w głównego bohatera gry i śledzić akcję z perspektywy tego bohatera. Eksperci przewidują oprócz tego, że w perspektywie kilku lat pojawi się jeszcze kilka urządzeń kompatybilnych z konsolami, które mogą zmienić oblicze rozgrywki za pośrednictwem sieci.
22/02/09, 07:01