Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Komputer do gier – stacjonarny czy laptop? Sprawdź opinie

Wprawiony gracz oczekuje od sprzętu elektronicznego znacznie więcej niż przeciętny użytkownik. Zarówno komputer stacjonarny, jak i laptop, mają swoje zalety i minusy, dlatego też przed dokonaniem decyzji, warto się z nimi zapoznać.

Komputer stacjonarny do gier czy laptop, muszą mieć dobre parametry, by były w stanie obsłużyć wymagającą grafikę i inne wymagania, jakie stawiają przed nimi współczesne gry komputerowe. Wybór, zwłaszcza dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z tym tematem, nie jest banalny. Faktem jest, że laptop asus laptopy o tak dobrych parametrach, odpowiednich do grania, będzie zdecydowanie większym wydatkiem, niż komputer stacjonarny tej samej klasy. Zdecydowanym autem laptopa jest z kolei mobilność. Ale i tu nie należy zapominać, że laptopy przeznaczone o gier są dość ciężkie. Jeśli więc nie zakładamy, iż sprzęt będzie z nami podróżował, lepiej wybrać na komputer stacjonarny.

komputery
Komputer stacjonarny do gier nie jest stosunkowo drogi, a jego zaletami jest możliwość rozbudowy jego podzespołów. Sprawdź to tu dowiedz się więcej. W razie zmiany parametrów lub zdecydowania się na zwiększenie wydajności komputera, można prosto tworzyć bardziej zaawansowany sprzęt, zwiększać jego możliwości i rozbudowywać komputer. Minusem komputera stacjonarnego jest na pewno brak mobilności oraz zajmowanie przez niego dużej powierzchni w mieszkaniu. Jeżeli do komputera dodamy jeszcze kilka ekranów i dodatkowe sprzęty, może się okazać, iż jeden pokój trzeba będzie przeznaczyć na sprzęt.

Laptop zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i można go szybko przenieść, jednak w odniesieniu do komputera stacjonarnego, nie posiada już tak dużych możliwości rozbudowy, charakteryzuje się mniejszą wydajnością i niestety wyższą ceną. Przy postawieniu na komputer stacjonarny dla gracza jak np. ten można kupić w sklepie gotowy zestaw. Dla osób bardziej wtajemniczonych w ten temat, istnieje możliwość złożenia sprzętu, biorąc pod uwagę wszelkie potrzeby, z odpowiednio dobranymi podzespołami. Kiedy zdecydujemy się na zakup laptopa, szczególną uwagę należ zwrócić na: kartę graficzną, procesor, głośniki, pamięć RAM (pamięć o dostępie swobodnym) i matrycę.


Kolejne tematy

Jak wybrać dobry procesor?

NVIDIA GeForce GTX 465
Przy kupnie komputera albo laptopa wybór najlepszego układu procesora ma bardzo duże znaczenie przy jego późniejszej pracy. Warto dobrze przemyśleć, do czego dany sprzęt będzie wykorzystywany. Jeśli ktoś zamierza dużo pogrywać, to lepiej zainwestować w wydajną grafikę, ale jeżeli komputer będzie używany do wykonywania skomplikowanych obliczeń, to na procesorze nie powinno się oszczędzać.

Istotny jest też wybór między platformą Intel oraz AMD (zwaną też platformą "Puma"). Każdy z nich przeznaczony jest do trochę innych zadań. Kolejnym znaczącym parametrem jest opcja połączenia kart graficznych w systemie SLI (Scan Line Interleave) lub serwis komputerów gdańsk opinie Crossfire (technologii graficznej opracowanej przez ATI). Osoby grające w komputerowe gry oraz mające doświadczenie w tym temacie, nie powinny mieć z tym dużych problemów.
21/09/03, 15:09