Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Dlaczego warto inwestować w dobre serwery firmowe

Wydajne i sprawne serwery to współcześnie baza rozwiniętej firmy. W lokalnych sieciach komputerowych znanych przedsiębiorstw, a także w małych firmach trzeba koniecznie zadbać, aby pakiety informacji wysłane z konkretnego punktu A przedostały się jak najszybciej do punktu B. Najnowsze aplikacje biznesowe (takie jak choćby handel przez Internet, witryny WWW oraz całe wachlarze innych usług świadczonych przez sieć internet, intranet ,a także ekstranet) wszystkie wykorzystują zasoby przechowywane w sieci.


Serwery NAS marki DROBO
Potrzebują więc działać wydajnie i posiadać niezawodne łącza komputerowe. Do ulepszenia przepustowości sieci przydają się przełączniki, które sterują działaniem programów internetowych w środowisku pracy. Z pomocą przełączników śledzących cały czas ruch pakietów danych wymienianych między przeglądarką i serwerem Web, serwery stają się o wiele stabilniejsze.

Urządzenie o kodzie J9019B wspaniale nadaje się do sporych biur,jak również prywatnych przedsiębiorstw. Jest ono wspaniałym rozwiązaniem komunikacyjnym. Równie dobrym wyborem jest urządzenie J9280A. Świetnie oddziela ono sieci Lan i w doskonały sposób zapewnia filtrowanie (zobacz koniecznie filtry do rekuperatorów) informacji. Jak rozmaite inne tego typu urządzenia może bezproblemowo współpracować z siecią Ethernet.Mimo iż, zapewnia podobne możliwości łączenia za pomocą przewodów jak koncentratory, to ma ono większą wydajność. Jak dokładniej to działa?

Zamiast uwspólnienia całego możliwego pasma pomiędzy wszystkich użytkowników, przełącznik, taki jak chociażby J9794A, przydziela każdemu podłączonemu urządzeniu sieciowemu konkretny fragment pasma. Odpowiedni przełącznik, przykładowo J9661A nada dokładnie takie samo pasmo każdej maszynie osobno, co przyczyni się w istotny sposób do maksymalizowania wydajności,jaką można jeszcze powiększyć, korzystając z switchów zezwalających na stosowanie połączeń dwukierunkowych. Takie zdolności urzadzeń są dopuszczalne dzięki zapamiętywaniu adresów MAC komputerów z lokalnej sieci oraz informacjom, z jakim portem łączy się dane urządzenie.

Switche dają przy tym również stworzenia specjalnych sieci wirtualnych (VLAN). Transmisje pomiędzy portami należącymi do rozmaitych sieci VLAN są bardzo ograniczone, z kolei do transferowania informacji między różnymi sieciami VLAN używa się routerów. Tak zwane sieci wirtualne między oboma podłączonymi do siebie przełącznikami obsługiwane są za pośrednictwem specjalnego rodzaju połączenia, które często nazywa się trunk. Przy okazji inwestowania w switch, warto również zakupić specjalistyczny pakiet, na przykład winsvrstd 2008r2 sngl olp nl.
Na podstawie:
Dodane przez: A.Z.
22/02/18, 07:01