Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Jak kupić laptopa? Jaki najlepszy? Pomagamy wybrać

Jeden notebook nierówny drugiemu. Już w fazie analizowania ofert w marketach pojawiają się fundamentalne pytania: jakiego notebooka wybrać? Jaki będzie idealny dla moich użyć oraz na którego warto wydać pieniądze?


Możliwości jest wszak wiele, a każdy eksploatator ma inne wymogi.
Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, warto zadać sobie kilka fundamentalnych pytań. O wiele ułatwią one wybór odpowiedniego modelu. Jedno z częstych pytań, które pada w toku wyboru laptopa, tyczy się systemu operacyjnego. Komputery przenośne bywają wyprzedawane z systemem czy też bez niego. Laptop bez systemu bywa nawet kilkaset złotych tańszy. Wynika to z faktu, iż fabrykant nie wykupił dla niego licencji na system operacyjny więc nie musi przez to podnosić ceny, za którą sprzedaje urządzenie. Jeżeli chodzi o system Windows, to jest on coraz to nagminniej przypisany do konkretnego laptopa, co zapobiega instalacji systemu na innym komputerze.


zakup


Niezależnie od tego, jakie będą Twoje indywidualne potrzeby, musisz zwracać uwagę na fundamentalne wyposażenie laptopa. To ono jest punktem wyjścia do doboru dedykowanych podejść. Brak jakiegoś z elementów może utrudnić korzystanie z laptopa albo też znamiennie obniżyć komfort pracy. Komputer przenośny musi być wyposażony w stosowne porty, sieciowe gniazdo a także czytnik kart . Kamera jest to następny nierozdzielny element notebooka. Bez niej nie możesz w pełni skorzystać na przykład ze Skype’a. Producenci instalują w laptopach kamery różnej jakości.
Na ogół spotykane mają rozdzielczość 1-2 megapixele. Zapewnia to przyzwoitą jakość obrazu, jednak zawsze możemy poszukać notebooka z lepszą kamerą. Zawsze warto dokupić zapasowe zasilacze.
22/12/03, 07:49