Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Jak stworzyć znakomitą prezentację? Najistotniejszych zasady

Chcesz stworzyć naprawdę dobrą prezentację? Oto najważniejsze wskazówki!


Prezentacje są świetną metodą przekazywania danych. Ażeby wykonać dobrą prezentację powinniśmy pojąć na początek jedno zagadnienie.


Prezentacja Prezi nie będzie po to, by przekazywać wszystko co chcesz powiedzieć. Jest całkiem odwrotnie. Najlepsze prezentacje nie będą mieć żadnej treści, jaką Ty mówisz. Prezentacja służy do tego, ażeby przedstawić to, o czym mówisz i przekazać to, czego nie możemy łatwo oddać słowami. Osoby z odległych rzędów nie zdołają przekazu i tak przeczytać. Ponadto napis odciągnie uwagę od tego co opowiadasz. Z tej przyczyny pierwszą wytyczną jest wyrzucenie ze slajdów wszystkich długich tekstów.


Łóżko w sypialni


Naturalnie więc prezentacja obejmuje grafiki, wykresy i diagramy, natomiast w niedużym stopniu tekst. Jeżeli pragniesz coś oznajmić, powiedz to, miast dodawać długi tekst na prezentację. Skoro już w prezentacji nie będzie przydługich przekazów tekstowych tekst, który pozostał powiększ. Uprościsz życie osobom, które siedzą daleko i uprościsz przekazanie audytorium najistotniejszych koncepcji. Minimalna wielkość czcionki to 26. Zwiększ także kontrast, dlatego że nigdy nie wiadomo w jakich warunkach prezentacja będzie pokazywana. Czy wyświetlacz będzie dosyć biały, czy nie będzie wpadać przez okno rażące słoneczne światło, oraz czy rzutnik będzie w należytym stanie.


Kolejne tematy

Jakie wymienia się zalety konsoli typu Xbox 360

gra na Xboxie
Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego dnia bez używania elektroniki. Od okresu, kiedy od wschodnich sąsiadów przywożono nagminnie niewielkie konsolki z tetrisem czy jajeczkami rynek rozrywki mobilnej bardzo się zmienił. Dzisiaj standardem jest użytkowanie smartfona, który możliwościami i wydajnością będzie bił głowę komputery sprzed dekady. Bardzo popularne są również przeróżne tablety i konsole, no i nie można zapomnieć o stacjonarnych.


Dołóż do prezentacji przezrocze z tytułem prezentacji. Możesz rzucić go na ekran przed rozpoczęciem, by każdy miał pojęcie o czym zaraz zaczniesz relacjonować przez najbliższe X godzin.
19/06/07, 10:35