Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Czym różnią się telefony dla osób w podeszłym wieku od tych, które używają ludzie młodsi?

Mieszkamy w świecie, w którym moglibyśmy mieć momentalny dostęp do wiadomości na dowolny temat. Współczesne telefony komórkowe to już niewielkie komputery, które mają między innymi dostęp do globalnej sieci.


chmura


wypożyczonym samochodem na wesele


Z jakiego powodu z tego typu cudu techniki nie mieliby korzystać również ludzie starsi?


Ależ mogą! Nic nie stoi na drodze, żeby zakupić tak zwany smartfon dla seniora. Należałoby jednak mieć w pamięci, że tego typu osoby cierpią już ze swoimi dolegliwościami, do których można zaliczać np. bardziej słaby wzrok. Z tego też powodu tego typu smartfon dla osoby starszej mógłby mieć duży wyświetlacz, na jakim widoczne będą dość obszerne przyciski numeryczne, przy pomocy jakich można by wybrać numer przykładowo swojego syna. Co ciekawe, w takim smartfonie może być przycisk SOS, po wciśnięciu jakiego zdefiniowane uprzednio osoby będą powiadomione o nagłym zdarzeniu. Zwykłe smartfony nie mają takich opcji.

Poświęć chwilę i sprawdź tu internet światłowodowy wrocław podobne informacje na opisywany temat - one z całą pewnością Cię zainteresują, zatem nie wahaj się zbyt długo:)

Tak jak szczególnego, dostosowanego do możliwości osób starszych interfejsu. Tego typu telefony powinny mieć duże przyciski oraz monochromatyczny ekran.


smartfon dla seniora


Podobnie istotna w takim telefonie jest bateria, która zapewni działanie urządzenia przez parę dni. Przecież starsza osoba mógłby zwyczajnie nie pamiętać o potrzebie codziennego ładowania swego telefonu. Ważna jest również kwestia klawisza odblokowującego telefon.


Kolejne tematy

Aparat telefoniczny dla seniora. Który wybrać i czym sugerować się przy zakupie?

ciepło
Zwyczajny telefon komórkowy, nie napominając w tym momencie o smartfonie, jest w stanie przysporzyć mnóstwa problemów starszym osobom. W związku z tym fabrykanci coraz chętniej ubogacają ofertę o wersje telefonów określonych dla seniorów.


Mechanizm używany w nowoczesnych smarfonach nie zawsze mógłby okazać się wygodny dla używającej go osoby. Wspomniany smartfon dla seniora z kolei posiada tę sprawę rozwiązaną w bardzo wygodny sposób.
21/03/09, 07:55