Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Smartfony – który model wybrać?Na co zwracać uwagę podczas wybierania telefonu komórkowego

Ostatnio technologia dotycząca produkcji telefonów komórkowych rozwinęła się do tego stopnia, że wybór właściwego dla nas urządzenia jest niezwykle trudny. Na rynku co chwilę pojawia się coraz więcej, coraz bardziej nowoczesnych modeli.


Producenci systematycznie zwiększają liczbę dostępnych w telefonach funkcji, mając na celu trafienie do jak najszerszego grona konsumentów. Nie ma wątpliwości, iż obecnie najbardziej popularne są urządzenia typu smartphone – które służą nie tylko do dzwonienia, lecz także do słuchania muzyki, robienia zdjęć czy surfowania po sieci.

telefony komórkowe
Spośród starszych modeli telefonów komórkowych, godny uwagi jest na pewno lg l fino. Jest to typowo kompaktowy model, wielkość jego ekranu to 4,5 cala, jest więc stosunkowo niewielki, z powodzeniem mieści się w kieszeni. Wyposażony jest w dobry tylny aparat o matrycy 8mpx, umożliwiający robienie zdjęć w wysokiej jakości. Smartphone ten, ponieważ powstał w 2014 roku, jest współcześnie dużo tańszy od nowszych modeli charakteryzujących się podobnymi funkcjami.

Jest zatem idealnym wyborem dla osób ceniących sobie dobry stosunek jakości do ceny. Jeżeli jednak interesują nas trochę lepsze parametry, należałoby zwrócić uwagę na nowszy asortyment. Przykładowo na temat telefonu htc desire 626 opinie użytkowników są bardzo pochlebne. Model ten posiada solidny, czterordzeniowy procesor oraz bardzo dobry, 15mpx aparat. Należy tu zwrócić uwagę szczególnie na bardzo dobrej jakości, mocne głośniki oraz możliwość odtwarzania filmów w wysokiej jakości. Jest to smartphone przeznaczony szczególnie dla tych, którym zależy na dobrej jakości odtwarzanej muzyki. Więcej szczegółów: czytaj całość tutaj

Jeśli natomiast interesuje nas smartphone typowo biznesowy, na pewno strzałem w dziesiątkę okaże się lg g4s. Charakteryzuje się on bardzo mocnym, ośmiordzeniowym procesorem oraz posiada funkcję dual sim, umożliwiającą korzystanie jednocześnie z dwóch kart sim w jednym urządzeniu. Telefon ma zaokrąglony kształt tylnej części obudowy, co umożliwia bardzo wygodne ułożenie go w ręce.


telefony, smartfony
Jest to szczególnie istotne, jeśli musimy dużo korzystać z urządzenia. Trochę tańszą i mniejszą wersją tego modelu jest jego poprzednik, lg g4c. Smartphone ten jest wyposażony w trochę gorszy, bo czterordzeniowy procesor, ale za to bardziej wytrzymałą baterię, a ponadto, jest bardziej poręczny. Będzie więc dobrym wyborem jeżeli nasz budżet jest nieco bardziej ograniczony- ceneo.pl/39581413

Omówione powyżej modele telefonów z pewnością zasługują na uwagę, musimy jednakże mieć świadomość, że to tylko kropla w morzu dostępnych opcji. Branża telefoniczna przeżywa teraz tak silny rozwój, że tak naprawdę co chwilę na rynku pojawia się coś nowego, co może nam się spodobać. Swoją decyzję powinniśmy uzależnić głównie od tego, jakie funkcje interesują nas najbardziej.
22/03/24, 08:00