Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Możemy zyskać dużo godzin poprzez rozliczenie pit online

Jeszcze całkiem niedawno chcąc zostawić w urzędzie skarbowym własny pit, powinniśmy liczyć się z tym, że będziemy zmuszeni oczekiwać w długich kolejkach, aż panie w okienkach przejrzą wszystkim czy ich pity są wypełnione we wszystkich niezbędnych miejscach, i potwierdzą ich odbiór. Na szczęście wraz z rozwojem technologii oferowana nam jest opcja dzięki której rozliczenie pit online ma szansę się odbywać. Działa to w ten sposób, że wypełniamy nasz pit na komputerze, w specjalnym programie, a następnie zamiast opcji drukuj, wduszamy opcję wyślij i już nasz pit znajduje się na komputerze we właściwym urzędzie skarbowym, a u nas zjawia się potwierdzenie dokonania tej czynności.
Taka możliwość jest bardzo wygodna, gdyż możemy wysłać pit w odpowiedniej dla nas porze, nawet nocą i nie musimy się zwalniać z pracy w celu jego oddania. Z drugiej strony panie działające w urzędzie nie muszą obsługiwać tak długich kolejek, a informacje które natychmiast zjawiają się na ich komputerach dużo prościej jest przenieść do odpowiednich baz danych.

Możemy to zrobić za darmo
Rozliczenie podatku PIT
Warto zaznaczyć, że wypełnienie pita w programie komputerowym oraz jego dalsze wysłanie za pomocą online, nie wiąże się z najmniejszymi kosztami, ponieważ program ten możemy uzupełnić za darmo na stronie program pit 2015, a przesłanie go przecież nic nas nie kosztuje. Lecz co zrobić, kiedy nie wypełniamy pita samodzielnie, czy wtedy jesteśmy skazani na podróż do urzędu, w celu jego oddania? Nic bardziej mylnego, taki pit może za nas przesłać osoba, która go dla nas uzupełniała, starczy że później da nam tylko zatwierdzenie wykonania tej czynności, tak byśmy je posiadali, gdyby okazało się, że urząd skarbowy gdzieś przeoczył nasz dokument. Nie ma znaczenia kto go przesyła oraz nie ma obowiązku osobistego wysyłania go, najważniejsze jest tutaj to, żeby na czas dotarł on do urzędu - rozlicz się.


Kolejne tematy

Film ze ślubu do którego warto powracać

http://magiceye.com.pl/
Wiele Par Młodych, planujących dzień ślubu rozważa w jaki sposób upamiętnić ten wspaniały dzień. Jedno jest pewne. Należy postarać się, by wynająć doskonałego fotografa i kamerzystę. Szczególnie, iż filmy z dnia ślubu nie są już nudnymi, ciągnącymi się godzinami nagraniami, do których rzadko kiedy chce się wracać po latach. W dniu dzisiejszym, ulega zmianie nie tylko czas trwania i dynamika nagrania, ale również położenie kamery.


To wygodne rozwiązanie dla wielu zapracowanych
Gotówka
Tego typu możliwości wysyłania dokumentów online są wspaniałym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, ponieważ mogą one to robić w odpowiednim dla siebie czasie, nie zwalniając się z pracy, ani nie zmieniając własnych planów, gdyż wysłać ten dokument mogą nawet w nocy. Jeśli uważamy, że nie mamy szansy wysłać w ten sposób własnego rozliczenia, bo nie mamy podpisu elektronicznego, to musimy zaznaczyć, że nie jest on tu potrzebny, ponieważ urząd sam jest w stanie zweryfikować wykazane przez nas informacje i zatwierdzić prawdziwość naszego rozliczenia. Przez to właśnie mówi się, że przesyłanie pita w ten sposób, jest ogólnie dostępne oraz każdy nie tylko może, lecz nawet powinien z tego skorzystać.
19/09/29, 18:28