Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Co to jest e-procurement? Czy należy tym się zająć?

Istniejemy w takowych czasach, iż spora liczba zadań, jakie niegdyś było można załatwiać jedynie zwyczajnie, dzisiaj załatwiamy też internetowo.
To mocno wygodne, ponieważ zaoszczędza nam czas, jest automatyczne. Nie zaskakuje więc, iż coraz więcej ludzi z takiego rozwiązania chce skorzystać.


Szczególnie jest to ciekawe jak bierzemy pod rozwagę branże, które się pod takim kątem zmieniają. Dobrym przykładem będzie na przykład platforma przetargowa, jaka świetnie ułatwia oraz usprawnia ten cały proces (wybierana platforma przetargowa).

Jeżeli ciekawi Cię niniejszy tekst, to bez wahania kliknij tu i zobacz dodatkowo inny tak samo pasjonujący news kominki z kamienia.

Na uwagę w tym kontekście zasługuje e-procurement, to znaczy obszar e-biznesu, jaki odnosi się do elektronicznej integracji i zarządzania różnymi czynnościami mającymi związek z elektronicznym procesem zamówień w sektorach publicznym i prywatnym.


Dzięki niemu wypełnione będą trzy najważniejsze funkcje (czytaj o E-procurement na logintrade.pl). Przede wszystkim automatyzacja całego procesu zakupów, ponieważ e-procurement obsłuży kompletny proces zaopatrzenia w całej organizacji. To sprawia, iż pełny obieg dokumentów jest mniej skomplikowany i szybciej się odbywa. To również sprawdzanie zakupów, gdyż dzięki temu można prowadzić ogólną koordynację planowania, budżetowania i monitorowania całego procesu zakupów.


tłumacz


Takie coś zdecydowanie pomaga departamentowi zakupów, gdyż pracujący w departamencie zakupów specjaliści mają możliwość zajmować się najistotniejszymi rzeczami – czyli wyborem dostawców. To wreszcie trzeci punkt, czyli standaryzacja asortymentu.
Wraz ze wszystkimi działaniami kontynuuje zweryfikowanie zakupowanego towaru oraz portfela dostawców. Nie ma potrzeby nawet chyba mówić jak posiada to wielki wpływ na politykę Przedsiębiorstwa, bo ulepszeniu ulega planowanie oraz kooperacja z dostawcami.
20/10/04, 08:28