Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

O czym musicie pamiętać zanim zadzwonicie do serwisu agd

Za kilka dni święta, a wasza pralka, kino domowe czy inny sprzęt agd przestały działać? Jesteście bliscy rozpaczy, bo gdzie teraz znajdziecie serwisanta? Pewnie wielu osób padło ofiarą przebiegłego sprzętu, który przestał działać jak zwykle w złym momencie.
Zanim zaczniecie płakać z rozpaczy, pomyślcie spokojnie i postarajcie się sami rozpoznać usterkę, bo często to pozornie mało znaczące zaniedbania prowokują usterki.


Jednym z najbardziej problematycznych sprzętów agd jest pralka. Pełen kosz brudnych rzeczy czeka już od kilku dni, a gdy wreszcie zabieracie się za to, to okazuje się, że coś nie działa. Brzmi znajomo? Zanim zadzwonicie do fachowca albo zamówicie nową pralkę, pomyślcie w czym może być problem. Obowiązkowo trzeba przestudiować instrukcję obsługi i przeprowadzić rachunek sumienia. Kiedy ostatnio wymieniliście grzałkę pralki? Czy każdorazowo usuwacie resztki płynu do prania? Czy używacie produktów odkamieniających? Takie niewielkie zaniedbania a nawet przeładowanie bębna mogą zniszczyć pralkę. Często wystarczy zadbać o odpowiednie czyszczenie pralki sprawdź żeby mogła służyć w dobrym stanie przez wiele lat.


jak rozkręcić ekspres


Zapewne nie raz zdarzyło wam się, że rytuał porannej kawy uniemożliwił wam zepsuty ekspres. Zastanówcie się, kiedy ostatnio czyściliście pojemnik na fusy albo odkamienialiście całe urządzenie? A może nawet nie wiecie jak rozkręcić (ekspres (warto sprawdzić filtr do ekspresu north)) można zobaczyć tutaj żeby go dobrze wyczyścić? Z wszystkimi tymi instrukcjami należy się zapoznać przed pierwszym uruchomieniem i powtarzać je regularnie. Szczególnie należy zwrócić uwagę na ekspresy przygotowujące kawę z mlekiem. Osoby, które posiadają ekspresy z funkcją samooczyszczenia mają problem z głowy, o ile nie zapomną uruchamiać tego programu. Dzięki systematycznemu dbaniu o urządzenie przez dłuższy czas będziecie mogli cieszyć się aromatem pysznej kawy. Pamiętajcie o używaniu produktów przeznaczonych do tego rodzaju sprzętu.
Wiele problemów technicznych jesteśmy w stanie naprawić samodzielnie albo z niewielką pomocą kogoś znajomego. Jeśli jednak nie potraficie sami tego zrobić albo obawiacie się, że tylko pogorszycie sprawę, wezwijcie fachowca. Dbajcie o urządzenia agd i przejrzyjcie zalecenia producenta przed pierwszym włączeniem zanim będzie za późno.
20/08/13, 08:07