Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Wynalazki, jakie zmieniają nasze życie. Czy możemy tak powiedzieć o dronach? Na pewno tak!

Technologia zadziwia nas każdego dnia, bo co chwilę dowiadujemy się o czymś innym, interesującym, o czymś co może wydawać się epokowym wynalazkiem. I takie tak naprawdę jest, jednak po pewnym czasie staje się nieco bardziej znane. Tak powiedzmy było z narzędziami, które już niemal każdy ma , jak komputery, tablety czy smartfony. Czy w taki sam sposób będzie z bardzo innowacyjnymi i zaawansowanymi wynalazkami, jak drony?
DJI Phantom 3 Profesional
Przyszłość pokaże, ale już aktualnie znacznie więcej osób korzysta z tego rodzaju sprzętu. Wspaniałym przykładem jest DJI Inspire 1. Jest wyposażony w kamerę która tworzy nagrania w wysokim standardzie 4K, posiada również gimbal stabilizujący obraz. Podstawowa wersja nie jest w sumie niedroga, bo jej koszt szacuje się niemal 3000 dolarów. Najistotniejszą zmianą w odniesieniu do wcześniejszych modeli dronów tej firmy jest zastosowanie w Inspire jednej kamery, która ma wspierać standard 4K. Porównaj również dron DJI Phantom 3 Advanced.

GoPro Hero 4 Silver Teardown
Filmy w takiej rozdzielczości mamy szansę tworzyć w takiej rozdzielczości z wysoką szybkością dwudziestu czterech lub nawet trzydziestu klatek na sekundę. Jeśli zaś mowa o obrazach Full HD i HD to wartości są jeszcze bardziej pokaźne, prędkość taka wynosi nawet do 60 k/s. W kamerze zamontowanoobiektyw o polu widzenia 94 stopni, z kolei na jego budowę optyczną złoży się 9 soczewek ułożonych w 9 grupach. Renderowanie obrazu jest także z najwyższej półki, gdyż odpowiada za to matryca CMOS Sony EXMOR. Inny ciekawy model to nie dron, ale pierwsza kamera GoPro z bardzo praktycznym, dotykowym ekranem LCD. Gopro hero 4 silver zapewnia idealną odporność na czynniki zewnętrzne, wodoodporny nawet na głębokości 40 metrów. Zdjęcia wykonuje wspaniałe, ponieważ potrafi zapisywać klatki duże na 12MP z szybkością do 30 na sekundę.

Kolejne tematy

Jak można sporządzić profesjonalny materiał muzyczny?

gramofon
Nie od dziś wiadomo, że muzyka jest dla wielu z nas istotną częścią codzienności. Towarzyszy nam ona w różnorodnych momentach naszego życia i z trudem jest wyobrazić sobie bez niej normalne funkcjonowanie. Należy potwierdzić, że jej słuchanie jest w stanie nas niezmiernie efektywnie odprężyć, ale także nastroić do walki czy zmotywować. Jej przeznaczenie jest w takim razie wyjątkowo rozmaite.


Jednocześnie, to również tryb Super view, który dobrze rejestruje wszystkie momenty z życia. Możemy wybierać szerokość kadru, przykładowo bardzo szeroki lub średni. Dostępny jest także tryb Auto Low Light, który świetnie działa w niekorzystnych warunkach oświetlenia dostosowując liczbę klatek. To jedynie niektóre atuty takich urządzeń, najistotniejsze jest to, że są one niezawodne i bardzo nowoczesne i coraz bardziej dostępne dla dużej grupy ludzi.
19/04/28, 22:47