Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Wynalazki, jakie zmieniają nasze życie. Czy możemy tak powiedzieć o dronach? Na pewno tak!

Technologia zadziwia nas każdego dnia, bo co chwilę dowiadujemy się o czymś innym, interesującym, o czymś co może wydawać się epokowym wynalazkiem. I takie tak naprawdę jest, jednak po pewnym czasie staje się nieco bardziej znane. Tak powiedzmy było z narzędziami, które już niemal każdy ma , jak komputery, tablety czy smartfony. Czy w taki sam sposób będzie z bardzo innowacyjnymi i zaawansowanymi wynalazkami, jak drony?
DJI Phantom 3 Profesional
Przyszłość pokaże, ale już aktualnie znacznie więcej osób korzysta z tego rodzaju sprzętu. Wspaniałym przykładem jest DJI Inspire 1. Jest wyposażony w kamerę która tworzy nagrania w wysokim standardzie 4K, posiada również gimbal stabilizujący obraz. Podstawowa wersja nie jest w sumie niedroga, bo jej koszt szacuje się niemal 3000 dolarów. Najistotniejszą zmianą w odniesieniu do wcześniejszych modeli dronów tej firmy jest zastosowanie w Inspire jednej kamery, która ma wspierać standard 4K. Porównaj również dron DJI Phantom 3 Advanced.

GoPro Hero 4 Silver Teardown
Filmy w takiej rozdzielczości mamy szansę tworzyć w takiej rozdzielczości z wysoką szybkością dwudziestu czterech lub nawet trzydziestu klatek na sekundę. Jeśli zaś mowa o obrazach Full HD i HD to wartości są jeszcze bardziej pokaźne, prędkość taka wynosi nawet do 60 k/s. W kamerze zamontowanoobiektyw o polu widzenia 94 stopni, z kolei na jego budowę optyczną złoży się 9 soczewek ułożonych w 9 grupach. Renderowanie obrazu jest także z najwyższej półki, gdyż odpowiada za to matryca CMOS Sony EXMOR. Inny ciekawy model to nie dron, ale pierwsza kamera GoPro z bardzo praktycznym, dotykowym ekranem LCD. Gopro hero 4 silver zapewnia idealną odporność na czynniki zewnętrzne, wodoodporny nawet na głębokości 40 metrów. Zdjęcia wykonuje wspaniałe, ponieważ potrafi zapisywać klatki duże na 12MP z szybkością do 30 na sekundę.

Kolejne tematy

Myślisz nad założeniem firmy w internecie? Kilka pomysłów na biznes

telefony
Jak wskazują badania coraz więcej młodych osób jest chętnych do założenia własnej działalności, jako że więcej wiedzą na temat przedsiębiorczości. Prowadzenie firmy nie jest prostym zadaniem, aczkolwiek jak najbardziej możliwym do zrobienia, na co wskazują liczne przedsiębiorstwa działające na rynku.


Jednocześnie, to również tryb Super view, który dobrze rejestruje wszystkie momenty z życia. Możemy wybierać szerokość kadru, przykładowo bardzo szeroki lub średni. Dostępny jest także tryb Auto Low Light, który świetnie działa w niekorzystnych warunkach oświetlenia dostosowując liczbę klatek. To jedynie niektóre atuty takich urządzeń, najistotniejsze jest to, że są one niezawodne i bardzo nowoczesne i coraz bardziej dostępne dla dużej grupy ludzi.
19/04/28, 22:47