Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Jeżeli chcemy, by nasz komputer urzekał jakością obrazu, musimy wybrać najlepszą kartę graficzną

Trudno sobie wyobrazić pracę dzisiejszych komputerów bez odpowiedniej karty graficznej. Co praWDa nasz "pecet" funkcjonowałby także z jej mniej wydajnym odpowiednikiem, ale wówczas my stracilibyśmy wiele wspaniałych wrażeń wzrokowych.
W ciągu ostatnich kilkunastu lat dokonał się tak olbrzymi postęp w dziedzinie grafiki komputerowej, że obrazy z gier coraz bardziej przypominają sceny z produkcji filmowych czy telewizyjnych. Jednak by móc zachwycać się tymi zdobyczami musimy posiadać naprawdę dobry sprzęt, a karta graficzna jest tu podstawą.


Wśród wielu różnych marek kart graficznych wielkim zaufaniem klientów cieszą się wyroby amerykańskiej firmy AMD. Z pewnością każdy z nas miał okazję usłyszeć nazwę Radeon. Tym mianem określane są procesory graficzne (z angielskiego Graphics Processing Unit), czyli główne jednostki obliczeniowe kart graficznych. Produkty z logo Radeon istnieją na rynku od niemal dwudziestu lat, a sama firma skutecznie walczy z konkurencją, wypuszczając do sklepów coraz bardziej nowoczesne modele. Do grupy wyjątkowo dobrze znanych produktów AMD zalicza się między innymi produkty z rodziny Radeon HD, czyli Radeon HD 4850 czy Radeon HD 5470, więcej produktów radeon - sprawdź źródło.


radeon hd 4850


Sporą karierę zrobiła także karta Radeon 8670M.
Chociaż seria produktów AMD oznaczonych czterocyfrową liczbą z ósemką z przodu nie należy już do najnowszych, Radeon 8670M stale zalicza się do ulubionych modeli posiadaczy i producentów laptopów, jeżeli interesujesz się kartami graficznymi - ceneo.pl/Laptopy/Model_karty_graficznej:Radeon_HD_8670M.htm . Nic dziwnego. Model ten ma przyjazną cenę i pozwali nam na zagranie w znane i popularne tytuły.
23/01/19, 07:27