Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Selfie kijek, czyli polecane gadżety do smartfonów

Współczesne telefony już bardzo dawno przestały być urządzeniami, służącymi nam wyłącznie do telefonowania i pisania popularnych sms-ów. Dzisiaj telefony to prawdziwe kombajny multimedialne. Na ten przykład możemy dzięki nim posłuchać muzyki, gdyż każdy nowoczesny smartfon ma możliwość odtwarzania mp3, odbierania radia i dostęp do Internetu, przez co mamy możliwość słuchać muzyki w każdym miejscu i w każdym czasie. Dzięki owemu dostępowi do netu cały czas mamy oczywiście możliwość wyszukania każdej niezbędnej wiadomości, kontaktu z przyjaciółmi poprzez media społecznościowe lub maila. Telefonu bardzo często używamy też jako aparatu fotograficznego, dzięki któremu prędko i w każdym miejscu zrobimy fotkę, uwieczniając daną wyjątkową chwilę, aby cieszyć się nią później.
akcesoria do telefonów
Zrobienie fotek przy pomocy telefonu nie jest dziś żadnym problemem. Po prostu wybieramy w opcjach naszego smartfona ikonę odpowiadającą za zdjęcia i już zaraz możemy robić fotografie. Co ważne, dzięki temu, że posiadamy aparat foto w telefonie, możemy robić fotki i natychmiast zamieścić je w sieci.

Kolejne tematy

Jak kupić niemal idealny telefon i nie oszaleć, czyli jakimi kryteriami najczęściej kierujemy się podczas dokonywania wyborów

huawei
Producenci i sprzedawcy smartfonów troszczą się o to, abyśmy mieli w czym wybierać. Mimo tego że oczekiwania Polaków rosną w szybkim tempie, to jednak kiedy przeciętny Kowalski chce nabyć nowoczesny aparat, to od razu okazuje się, że urzeczywistnienie takiego planu nie jest wcale tak proste, jak z pozoru można byłoby twierdzić.


Bardzo popularne są już nie wyłącznie zdjęcia wykonywane komuś albo czemuś, ale robione samym sobie. Fotografie tego typu, robione „z ręki”, czyli tak zwane selfie czy „słitfocie”, zyskały rozgłos dzięki mediom społecznościowym, przykładowo Twitterowi. Tego typu fotki zazwyczaj są robione w celu pochwalenia się nową fryzurą, make-upem czy ubraniami. Ale niekiedy też takie fotki mogą
selfie
stać się świetną pamiątką, jeśli na przykład uwiecznimy dzięki nim nasz udział na jakimś niezapomnianym koncercie naszego ulubionego zespołu, a jeszcze większe znaczenie będzie miało zdjęcie, na którym będziemy my oraz nasz idol.


Zdjęcia z ręki są już tak częstym zjawiskiem, że powstaje nawet dodatkowe wyposażenie do telefonów, które pozwala na jeszcze prostsze i szybsze wykonywanie owych fotek. Przykładem są tu tak zwane selfie stick, czyli przyrządy przypominające krótki wysięgnik czy kijek z uchwytem, do którego mamy możliwość przymocować nasz telefon komórkowy, co pozwoli na objęcie większym zasięgiem tego, co będziemy chcieli sfotografować.

Jak można zauważyć, technika wychodzi naprzeciw różnym potrzebom. Jeśli więc jesteśmy miłośnikami selfie a robienie zdjęć „z ręki” nie jest nam obce, najlepiej zaopatrzyć się w selfie stick, aby znacznie ułatwić sobie owe czynności.
19/05/13, 18:36