Co musimy wiedzieć o domenach?

Liczba odsłon naszej strony w internecie często zależy w wielkim stopniu też od jej adresu. Jeśli będzie łatwy do zapamiętania, powiązany z branżą w jakiej funkcjonujemy i stosunkowo krótki, będziemy mieli spore szanse, że potencjalny użytkownik ją zapamięta, nawet gdy nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji przy wyborze domen - np. możemy wybrać darmowe domeny internetowe, lub kupić domeny z wybraną przez nas końcówką.

Zazwyczaj przedsiębiorstwa wykorzystują darmowe domeny internetowe, z racji tego, że nazwy przedsiębiorstw zwykle są unikalne. Oczywiście aby zarejestrować taką domenę trzeba tak czy inaczej zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać zakupu. Zazwyczaj jest tak, że właściciele firm, lub pracownicy działu IT robią to sami. Jeśli jednak nie mamy pojęcia co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko działa, należy zlecić założenie i zaprojektowanie strony internetowej firmie, która się w tego typu działaniach specjalizuje.

Firma taka być może poleci nam umieszczenie serwisu internetowego na tak zwanej domenie generycznej. To po prostu adres strony zawierający słowa potocznie wykorzystywane w języku. Przykładem domeny generycznej może być albo Taki adres zazwyczaj zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. tego rodzaju domeny czasem osiągają zawrotne ceny, można się o tym przekonać, gdy rzucimy okiem na aukcje (więcej tutaj:internetowa platforma zakupowa) domen. Są tak drogie, bo bazują na najprostszych skojarzeniach. Gdy chcemy kupić nowy akumulator do samochodu niejako od razu do głowy wpada nam, by wpisać adres

domeny to podstawa w sieci web
Jeśli planujemy mieć stronę pod tego rodzaju adresem, a domena jest już zakupiona, warto skontaktować się z jej nabywcą - istnieje szansa, że będzie chciał ją sprzedać, szczególnie, gdy nie istnieje pod tym adresem żadna strona. Czasem trafiają się takie niepowtarzalne okazje. przydaje się wtedy informacja o domenie którą możemy znaleźć na stronie firmy gdzie jest zarejestrowana. Nie stanowi to problemu, zazwyczaj te informacje są jawne.

Kolejne tematy

Co trzeba wiedzieć o domenach?

Domeny to wizytówka twojej strony
Liczba użytkowników naszej witryny w internecie często zależy w ogromnym stopniu także od jej adresu. Jeśli jest prosty do zapamiętania, powiązany z działką biznesu w jakiej działamy i odpowiednio krótki, będziemy mieli większe szanse, że potencjalny klient ją zapamięta, nawet jeżeli nie będzie miał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji, bo sprzedaż domen internetowych to mocno rozwijający się rynek, szczególnie w naszej dekadzie.


Jeśli chcemy mieć stronę właśnie na domenie generycznej, ale nie do końca wiemy która będzie dla nas najlepsza warto poprzeglądać dostępne opcje. jeśli wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło "tanie domeny generyczne sprzedaż" bez problemu znajdziemy długą listę oraz naturalnie cennik i będziemy mieli możliwość by zdecydować się na coś dobrze pasującego.
Dodane przez: Kamil Kubicz
22/10/12, 12:01