Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Kupujemy wieżę hi-fi - jak wybrać tą najlepszą?

Słuchanie muzyki wymaga dobrej wieży - co do tego nie ma żadnej niejasności. Oczywiście muzyki można odsłuchiwać na komórkach, laptopach i głośnikach komputerowych, ale tak naprawdę porządny sprzęt audio zapewni odpowiedni poziom wrażeń. W salonach oferowanych jest mnóstwo różnych wież audio, od całkiem tanich, za pięćset złotych, do urządzeń które kosztują ponad 10 tysięcy.

Głośniki Pure Wireless o system T12 Wireless Speaker 2.0
Czym zatem różnić się będzie sprzęt najtańszy od takiego, którego cena wynosi parę razy więcej? Z pewnością ogromna różnica będzie w jakości dźwięku. Tak naprawdę tanie wieże grają całkiem dobrze, ale mogąc usłyszeć dwa różne urządzenia w tym samym czasie nawet niezbyt wprawne ucho wychwyci dużo różnić w jakości muzyki. W więcej kosztujących modelach zastosowano lepszej jakości materiały, elektronika równie jest lepiej wykonana i to wszystko zapewnia znacznie lepsze parametry.

Kolejne tematy

Zainwestujmy w doskonały sprzęt grający

Słuchawki, muzyka
Im bardziej lubimy wysłuchiwać muzyki, tym bez wątpienia bardziej zależy nam na tym, by miała ona właściwe brzmienie i żeby dźwięki, które do nas dopływają były prawdziwą ucztą dla naszych zmysłów. Jednak by tak się rzeczywiście stało, to musimy w pierwszej kolejności inwestować w odpowiedniej jakości urządzenie, dzięki któremu będziemy mieli możliwość słuchać swoich ulubionych zespołów, mając gwarancję, że dociera do nas każda nawet malutka nuta oraz co najważniejsze, iż dopływa ona do nas w sposób nieodmieniony.


Oczywiście wielu osobom w zupełności wystarczy sprzęt za 600 zł, który pozwala na cieszenie się muzyką w domowym zaciszu. Na przykład Wieża LG CM2630B (zobacz) posiada głośniki z aramidu, które wytwarzają aż 160W muzycznej mocy, a i do parametrów dźwięku przyczepić się nie można. Korektor z dużą ilością ustawień dopasuje parametry muzyki do preferencji słuchacza, a kiedy zajdzie potrzeba wieża ta może się stać jedną z części kina domowego. Do wież z wyższej półki należą niewątpliwie sprzęty firmy Denon. Na przykład Wieża Denon D-M39 będzie kosztować dwa razy więcej od swojej konkurencji z LG, lecz tak samo zastosowano w niej sporo technologii znanych do tej pory z urządzeń z najwyższej półki. Przede wszystkim zostały wykorzystane dokładne przetworniki dźwięku, przez co dostaje się dźwięk bliski ideałowi. Z kolei wieża DENON CEOL PICCOLO N-5 to multimedialny sprzęt w niewielkiej obudowie i z ogromnymi możliwościami. Projektanci w przypadku tego urządzenia postawili na wygodę i funkcjonalność, co sprawia że klienci otrzymują kompletną obsługę zarówno muzyki na standardowych nośnikach, jak też z internetowej sieci. Wieża ta może się łączyć z internetem i umożliwia obsługę praktycznie wszystkich popularnych serwisów z muzyką.
19/03/09, 00:07