Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

W jaki sposób wybrać odpowiedni obiektyw do lustrzanki?

Sporo osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z fotografowaniem, nie wie, w jaki sposób należy wybierać właściwy obiektyw do lustrzanki. Wybór jest ogromny, stąd też ciężko nam podjąć słuszną decyzję, szczególnie, że jesteśmy dopiero na początku tej drogi i w zasadzie jeszcze mało wiemy. Nie musi być to tak skomplikowane zadanie, jeżeli tylko poznamy kilka najważniejszych rad.
Obiektyw makro
Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na ogniskową obiektywu. To ona w głównej mierze wpływa na rezultaty, jakie osiągniemy, a wyróżnia się dwa typy ogniskowych i w związku z tym dwa warianty obiektywów, do których należą obiektywy stałoogniskowe i zmiennoogniskowe, z opcją zoom. Choć obiektywy stałoogniskowe odznaczają się nie tak dużą uniwersalnością, to można z nimi otrzymać o wiele lepszą jakość zdjęć.

Obiektywy z zoomem zapewniają większą wszechstronność, co jest bezsprzecznym walorem, gdyż nigdy nie wiemy, w jakich konkretnie warunkach będziemy pracować. Dobrze też mieć na względzie typ matrycy aparatu i focusa, choć w tym ostatnim przypadku większość aparatów ma fokus automatyczny. W związku z ogniskową odróżnia się np. aparaty z obiektywem standardowym, szerokokątnym, a także teleobiektywy.

Fotograf
Jednym z rekomendowanych obiektywów jest sigma 24-105mm, obiektyw posiadający stabilizację obrazu oferowany przez sklep fotograficzny Sigma. Dzięki parametrom obiektywu jest on doskonały do robienia zdjęć studio fotograficzne Małgorzata Drozdowska urokliwych pejzaży czy fotografii portretowej, tak lubianej przez entuzjastów fotografowania. Bez wątpienia warto jest sprawdzić ten obiektyw, gdyż może on zagwarantować nam satysfakcję oraz radość z pasji, która powoli staje się całym naszym życiem.

Kolejne tematy

Aparat mamy i co dalej?

Wreszcie spełniliśmy nasze marzenia i staliśmy się posiadaczem wymarzonej lustrzanki. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, że obiektywy kitowe, jakie zazwyczaj dołączane są do sprzedawanych aparatów, są niezbyt wygórowanej jakości i spełnią nasze oczekiwania tylko w początkowym etapie naszej zabawy z fotografią. Dlatego warto już na wstępie dokupić dodatkowe akcesoria do naszego aparatu, gdyż kompletując w sposób przemyślany zestaw obiektywów, sprawimy, że nasz sprzęt będzie wykonywał zadowalające ujęcia.


Jeżeli mimo wszystko wolimy nie podejmować takich decyzji samemu, najlepiej jest wziąć na zakupy osobę, która zna się na tym temacie albo skorzystać ze wsparcia sprzedawców.

W tym wypadku jednakże musimy pamiętać, iż nierzadko nie mają oni doświadczenia w fotografowaniu, a polecają produkty, które po prostu są najbardziej kosztowne, a zatem w ich mniemaniu – najlepsze. Kiedy już trochę podszkolimy się i będziemy robić dużo zdjęć, zakup następnego obiektywu na pewno sprawi nam już dużo mniej kłopotu, a nawet będzie prawdziwą przyjemne, bo nie będziemy w stanie doczekać się ujęć, jakie z jego pomocą zrobimy.
22/03/15, 07:38