Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Stworzenie led to bardzo ważne wydarzenie dla każdego z nas. Docenili to znawcy przyznając nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki

Nowatorska technologia led, oświetlenie, telewizory led czy ekrany led, to nie są mało znaczące odkrycia. Przekonaliśmy się o tym w 2014 roku, gdy nagrodzono naukowców z Japonii i USA, za stworzenie diod led. Dzięki temu odkryciu realne stało się stworzenie pozostałych interesujących wynalazków, jak białe żarówki diodowe czy lampy błyskowe w telefonach komórkowych. Dla porządku, naukowcy otrzymali nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki, a więc rzeczywiście najwyższe odznaczenie w świecie nauki.

nowoczesna technologia
Wyprodukowanie niebieskich led było bardziej ciężkie niż opracowanie diod święcących w innych kolorach, czyli w zielonym i czerwonym.

Opracowaliśmy dla Ciebie kolejne przyciągające informacje na frapujący Cię dział. Przejdź do kolejnego artykułu i czytaj wpis szarpaki dla psa.

Było jednakże niezbędne, ażeby można było wynaleźć diodowe źródła światła białego. Obecnie żarówki led coraz mniej kosztują, więc zaczynają zastępować lampy żarowe, czyli standardowe żarówki, ale także fluorescencyjne – świetlówki (sprawdź informacje). Są od nich zdecydowanie bardziej oszczędnie, bo nie nagrzewają się w okresie pracy, a energię wymieniają przede wszystkim na oświetlenie.

Mają również bardziej znaczną trwałość i wytrzymałość na warunki środowiska, przykładowo temperatury. To faktycznie dzięki lampom led możliwe jest nie tylko bardziej oszczędne oświetlanie miast, budynków czy mieszkań w państwach rozwiniętych, realne jest także produkowanie tanich, energooszczędnych lamp, które są w stanie stosować żyjący w ubogich krajach. Jak twierdzą członkowie komitetu noblowskiego, nagroda Nobla jest przyznawana przede wszystkim za odkrycia, które służą każdemu z nas. Odkrycie led wpływa na dużą część naszego życia, korzystnie przecież jeszcze potwierdzić, iż technologia stosowana jest w innych dziedzinach, jak telekomunikacja czy systemy sterylizujące wodę (sprawdź więcej). To tylko potwierdza, z jak ciekawym zjawiskiem mamy do czynienia.

elektroniczna reklama
Być może codziennie o tym się nie zastanawiamy, ponieważ ta technologia jest coraz bardziej powszechna, pomimo to jak widzimy, ułatwia ona życie na wielu płaszczyznach. A to przecież najważniejsze dla każdego z nas, dla naszego komfortu, lecz także bardziej pożytecznego spędzania czasu. Nagroda Nobla dla twórców led jest w pełni zasłużona.

Jeśli pasjonuje Cię przedstawiana w niniejszym poście kwestia, zweryfikuj treść, którą najprawdopodobniej również uznasz za pomocną.

Korzyści biorące się z tej technologii są odczuwalne dosłownie wszędzie. Właściwie, przeanalizujmy nasze codziennie życie, chyba nie jest już dla nas dziwne, że tak powszechnie korzystamy z tej nowatorskiej technologii.
19/07/16, 07:29