Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Czym jest układ load balancer na czym polega ta współczesna technika?

Load balancer, to w inny sposób równoważenie obciążenia, to znaczy adres IP w sieci, jaki rozgranicza ruch pomiędzy adresami poszczególnych usług. Tak więc mówiąc skrótowo, load balancer pozwala rozrzucić obciążenie pomiędzy parę przeróżnych pecetów, dysków, połączeń sieciowych czy innych zasobów. Równoważenie obciążenia pozwala na wyższą, optymalną i bezawaryjną pracę na N-aplikacjach, które mieszczą się na bliźniaczych M-serwerach.

Serwerownia
Działa to na powiększenie rzetelności, wskutek tego load balancer to technika, która jest dziś coraz częściej i coraz chętniej używana na wielką skalę.

Po przestudiowaniu tego tekstu, polecam pompy ciepła inne informacje na omawiany wątek, które będą nie mniej zajmujące.

Użycie równoważenia obciążenia jest współcześnie bardzo wielkie, między innymi load balancer znajduje użycie wówczas, gdy zapewniamy obsługę pojedynczej usługi przez multum różnorodnych serwerów - poczytaj o load balancer.

Systemy obciążenia są także używane na sporych sieciach IRC, słynnych stronach WEB, serwerach DNS, NNTP oraz wielu innych. Dodatkowo load balancer wybornie sprawdza się dodatkowo w obsłudze baz danych. To ledwie parę zastosowań tego współczesnego, przydatnego systemu, niemniej jednak jest on używany jeszcze w wielu innych sferach.


Kolejne tematy

Elektronika w Polsce

Zestaw części elektronicznych
Jeśli rzucimy okiem na rynek części elektronicznych w Polsce zauważymy z pewnością jedną tendencję – rozwój. W największej ilości znajdują się na nim sprzedawcy różnego typu podzespołów, zaopatrujący nawet największe przedsiębiorstwa sprzedające każdego typu urządzenia, jak choćby takie rezystory. Ale jak przedstawia się obecny rynek?
Istnieje parę opcjonalnych metod równoważenia obciążenia, takich jak round robin DNS albo delegowanie DNS. Ta pierwsza strategia polega na zespoleniu wielu adresów internetowych z jedną, konkretną domeną internetową. Technika ta daje ewentualność dostępu do wielu różnorodnych serwerów.

Druga strategia, inaczej delegowanie DNS, to sporo bardziej wydajna technika równoważenia obciążenia, jaka polega na delegowaniu konkretnej strony internetowej jako subdomeny, jaka jest obsługiwana poprzez te same serwisy, jakie zajmują się obsługiwaniem samej witryny internetowej. Możemy wyróżnić jeszcze kilka innych metod równoważenia obciążenia, przykładowo Request Counting. Mamy więc teraz nietrudny dostęp do przeróżnych efektywnych rozwiązań technologicznych.
22/12/02, 08:02