Menu strony
Oprogramowanie komputerowe dla firm

Co trzeba wiedzieć o domenach?

Liczba użytkowników naszej strony w internecie zwykle jest zależne w wielkim stopniu także od jej adresu. Jeśli jest łatwy do zapamiętania, związany z działką biznesu w jakiej funkcjonujemy i odpowiednio krótki, mamy duże szanse, że potencjalny użytkownik ją zapamięta, nawet jeżeli nie otrzymał naszej wizytówki. Mamy wiele opcji, bo sprzedaż domen internetowych to mocno rozwijający się rynek, szczególnie w naszej dekadzie.

Zazwyczaj firmy wykorzystują darmowe domeny internetowe, z racji tego, że nazwy przedsiębiorstw zwykle są unikalne. naturalnie aby zarejestrować taką domenę należy tak czy inaczej zwrócić się do firmy oferującej sprzedaż domen internetowych i dokonać „zakupu”. Zwykle bywa tak, że właściciele firm, lub informatycy w nich zatrudnieni robią to we własnym zakresie. Jeżeli jednak nie wiemy co to jest hosting stron www i w jaki sposób to wszystko funkcjonuje, warto zlecić założenie i projekt strony internetowej firmie, która się w takich działaniach specjalizuje. Przy okazji tacy specjaliści na pewno nam doradzą w wyborze najlepszej opcji.

firma taka prawdopodobni zaleci nam umieszczenie serwisu internetowego na tak zwanej domenie generycznej. To nic innego jak adres internetowy zawierający wyrazy zwykle używane w języku. Przykładem domeny generycznej jest na przykład lub Tego rodzaju adres najczęściej zawiera nazwę produktu, usługi, grupy itp. Tego typu domeny czasem osiągają bardzo wysokie ceny, można się o tym przekonać, gdy spojrzymy na aukcje (zobacz portal zakupowy) domen. Stają się tak drogie, bo bazują na prostych skojarzeniach. Jeżeli chcemy znaleźć nowy akumulator do samochodu niejako mimowolnie do głowy przychodzi nam, żeby wpisać adres

Domeny to wizytówka twojej strony
Jeśli planujemy mieć witrynę internetową pod tego typu adresem, a domena jest już zakupiona, warto skontaktować się z jej właścicielem - być może będzie chciał ją odsprzedać, zwłaszcza, gdy nie działa pod tym adresem żadna strona. przydaje się wtedy informacja o domenie którą można znaleźć na stronie firmy w której jest zarejestrowana. Nie jest to trudne, zazwyczaj takie informacje są jawne.

Jeśli chcemy mieć stronę akurat na domenie generycznej, lecz nie możemy się zdecydować jaka będzie dla nas najlepsza dobrze jest przejrzeć możliwości. jeśli wpiszemy wy wyszukiwarkę hasło „tanie domeny generyczne sprzedaż” bez problemu znajdziemy długą listę oraz oczywiście cennik i będziemy mogli zdecydować się na coś dobrze pasującego.
Dodane przez: Magda Assaf
22/07/07, 07:01